Sławomir Świerzyński żyje w luksusie
MARCIN GADOMSKI/East News
Monika Majko - 8 Marca 2021

Wiemy, jak mieszka Sławomir Świerzyński. Jacht i helikopter to tylko początek

Fani Sławomira Świerzyńskiego byli w szoku widząc, w jakich warunkach na co dzień żyje gwiazdor disco polo. Wokalista posiada ogromne gospodarstwo, a muzyka nie jest jego jedynym źródłem utrzymania. Przez lata swojej działalności zdołała zgromadzić ogromny majątek.

Sławomir Świerzyński wraz ze swoim zespołem zgłosił się po rządowe wsparcie dla artystów, przydzielane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z powodu pandemii koronawirusa. Gwiazdor zgarnął około 550 tysięcy złotych, choć posiada pokaźny majątek i raczej nie grozi mu nagłe bankructwo.

Sławomir Świerzyński posiada ogromne gospodarstwo na Mazowszu

Zespół Bayer Full ma obecnie przerwę w koncertowaniu i korzysta z przymusowego bezrobocia tak, jak reszta branży rozrywkowej. Sławomir Świerzyński swój wolny czas spedza zajmując się rodzinnym gospodarstwem w Woli Łąckiej na Mazowszu. Muzyk mieszka tam z żoną Renatą, a tuż za miedzą swoje posiadłości mają również jego dzieci.

- Wszyscy wokół mają swoje domy. Mamy dużą enklawę. Taki nasz zaścianek - mówił Świerzyński kilka lat temu w wywiadzie z portalem polskatimes.pl.

Gwiazdor nie narzeka na brak zajęcia. Na terenie swojej 12-hektarowej posiadłości muzyk prowadzi prywatną stadninę koni, które wypożycza za odpowiednią opłatą. Świerzyński posiada również kolekcję eleganckich dorożek, które również wypożycza za pieniądze. Na gospodarstwie pracuje cała rodzina, bo jak przyznał gwiazdor w wywiadzie z „Pulsem Biznesu”, nie może on zatrudniać ludzi z okolicznych wsi, ponieważ nadużywają oni alkoholu.

Małopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nichMałopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nichCzytaj dalej

- To są konie królewskie! [...] Hazardzista budzi się rano z kacem, mówi: „Przegrałem 15 tysięcy złotych!” i może dalej spać. Koniarz, mający zwierzę za 15 tysięcy złotych, budzi się z kacem, ale musi dać jeść, wyprowadzić na padok - tłumaczył discopolowiec w rozmowie z dziennikarzami „Pulsu Biznesu”.

- Na weselu mojego syna było dziewięć zaprzęgów. Korek był od Gostynina do Płocka, ale wszyscy podawali informację: „Świerzyński syna żeni!”. Jak się chcesz pokazać, to się pokaż, ale licz się z kosztami - tłumaczył gwiazdor.

Zespół Bayer Full ma za sobą również bardzo intratną współpracę z chińskim rynkiem muzycznym. Polska grupa disco polo zdobyła w Azji ogromną popularność i wielokrotnie koncertowała na tych terenach, a także wydawała tam swoje albumy muzyczne. Wokalista również na polskiej scenie muzycznej radzi sobie całkiem dobrze. Wraz z objęciem sterów Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego, do ramówki stacji wprowadzono zdecydowanie więcej koncertów prezentujących wykonawców z nurtu disco polo, a wśród nich prym wiodą Zenek Martyniuk i Sławomir Świerzyński.

W przeszłości Świerzyński korzystał również z prywatnego helikoptera, a także chwalił się publicznie swoim drogim jachtem, który sprowadził do kraju ze Stanów Zjednoczonych. Jak podaje portal pudelek.pl, łódź kosztowała gwiazdora „skromne” 100 tys. złotych.

- Jakbym pani powiedział, ile mój jacht pali na godzinę, to by pani nie uwierzyła. Ale nie powiem, bo cyfra jest porażająca, nie chcę nikogo drażnić - chwalił się przed laty muzyk w rozmowie z portalem nto.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Pudelek/Puls Biznesu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News