Andrzej Duda podpisze ustawę
Lukas Plewnia/ Flickr/ CC BY-SA 2.0/ https://www.flickr.com/photos/lplewnia/9851867824
Artur Łokietek - 7 Marca 2021

Mamy potwierdzenie. Andrzej Duda 8 marca podpisze ustawę o 14. emeryturze

To już pewne. Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek 8 marca podpisze ustawę zobowiązującą do wypłacania seniorom czternastej emerytury. Świadczenia będą wypłacane w późniejszym okresie w tym roku. Być może to nie wszystko, bowiem mówił nawet o 15. emeryturze.

Rząd już od dłuższego czasu zapowiada świetne wieści dla emerytów i rencistów. Seniorzy będą mogli liczyć na czternastą emeryturę. Plotki na temat podpisania ustawy pojawiły się w sieci już wcześniej, jednak teraz mamy oficjalne potwierdzenie.

Jak donosi m.in. oficjalna strona Kancelarii Prezydenta, już w najbliższy poniedziałek 8 marca 2021 roku, prezydent Andrzej Duda ma podpisać ustawę wprowadzającą nowe świadczenia w postaci „czternastek”, czyli 14. emerytury.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć ma całkiem imponujące wsparcie mediów. Nic dziwnego – w końcu to już kolejny ruch rządu mający być spełnianiem wyborczych obietnic. Podpisywanie ustawy będzie transmitowane przez TVP. Prezydent podpis złożyć ma o godzinie 14:30. W planach jest także specjalne wystąpienie.

- Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący– mówił Duda w lutym 2020 roku, gdy podpisywał wypłacanie „trzynastek”.

6-latek zaprosił na urodziny 32 kolegów, nikt nie przyszedł. Dopiero gdy mama nagłośniła sytuację, otrzymał wsparcie obcych ludzi6-latek zaprosił na urodziny 32 kolegów, nikt nie przyszedł. Dopiero gdy mama nagłośniła sytuację, otrzymał wsparcie obcych ludziCzytaj dalej

Kto może liczyć na „czternastkę”?

Warto jednak zapamiętać, że nowe świadczenia nie zostaną wypłacane od razu. Najpierw emeryci mogą liczyć na 13. emeryturę, której wypłaty ruszyć mają w kwietniu. Jeżeli chodzi o „czternastkę” – pieniędzy należy spodziewać się w okolicach listopada. Zgodnie z obietnicami, obydwie emerytury liczyć mają 1250 zł brutto.

Jednak nie wszyscy mogą liczyć na równe kwoty „czternastek”. Tutaj istotne będzie kryterium dochodowe. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez rząd, nawet 9,1 mln osób może liczyć na świadczenie. Mimo to około 1,2 mln osób dostanie mniej pieniędzy, niż wspomniane 1250 zł.

Wszystko dlatego, że w wyliczaniu wysokości emerytury stosowana będzie zasada „złotówka za złotówkę”. Jeżeli senior przekroczy próg dochodowy w wysokości 2900 zł brutto, kwota świadczenie będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia tych pieniędzy.

Na nową emeryturę w postaci „czternastki” nie będzie mogło liczyć około 500 tys. emerytów, którzy pobierają najwyższe świadczenia w wysokości ok. 4,2 tys. zł.

Jakby nie patrzeć, w wyborach Andrzej Duda obiecał nawet... 24. emeryturę. - Może w końcu uda się nam dojść do pełnych 12 i będzie za każdym razem dwa razy tyle, co do tej pory mieli. Bo o to właśnie chodzi, bo to będzie dla nich rzeczywiście znaczący wzrost. Do tego zmierzamy– powiedział na spotkaniu wyborczym w Kielcach. Politycy PiS szybko ostudzili zapał emerytów. - To było tylko takie życzenie. Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami i nie można wszystkiego traktować w kategoriach obietnicy– wyjaśnił jeden z nich.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: money.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News