Wypadek karetki
Screen sadeczanin.info TV Sądeczanin
Monika Majko - 8 Marca 2021

Małopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nich

Do dramatycznego wypadku doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie województwa małopolskiego. Rozpędzona karetka z nieznanych przyczyn wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Ranni ratownicy medyczni zostali przetransportowani do szpitala, jeden z nich jest w stanie ciężkim.

62-letni mężczyzna został przetransportowany do placówki medycznej za pomocą śmigłowca. Drugiego poszkodowanego ratownika do szpitala odwiozła inna karetka. Teraz lokalna policja zajmuje się ustaleniem dokładnego przebiegu zdarzenia i przyczyn wypadku.

Wypadek karetki w Czyrnej. Dwóch ratowników medycznych trafiło do szpitala

Do zdarzenia doszło w niedzielę 7 marca 2021 roku po godzinie 13:00 na pograniczu miejscowości Czyrna i Mochnaczka Wyżna w województwie małopolskim. Rozpędzona karetka pogotowia nagle zjechała z trasy na łuku drogi i z impetem uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie przewróciła się na bok.

- Zespół Ratownictwa Medycznego wracał od pacjenta. Na łuku drogi ambulans wypadł z jezdni i uderzył w drzewo - przekazał redakcji portalu sadeczanin.info sierż. szt. Bartosz Izdebski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W ambulansie znajdowało się dwóch ratowników medycznych.62-letni mężczyzna został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei 43-latek, który odniósł mniejsze obrażenia, został odwieziony do placówki medycznej przez pogotowie ratunkowe.

6-latek zaprosił na urodziny 32 kolegów, nikt nie przyszedł. Dopiero gdy mama nagłośniła sytuację, otrzymał wsparcie obcych ludzi6-latek zaprosił na urodziny 32 kolegów, nikt nie przyszedł. Dopiero gdy mama nagłośniła sytuację, otrzymał wsparcie obcych ludziCzytaj dalej

Ja podaje portal sadeczanin.info, wypadkowi uległ Zespół Ratownictwa Medycznego, który stacjonował w Uściu Gorlickim. Tuż przed zdarzeniem medycy mieli zostać wezwani do mieszkańca pogranicza powiatu gorlickiego i nowosądeckiego.

Medycy mieli odwieźć pacjenta do krynickiego szpitala i w drodze powrotnej do Uścia Gorlickiego ulec wypadkowi. W związku z tym w chwili zdarzenia karetką pogotowia podróżowało jedynie dwóch ratowników medycznych.

Na portalu sadeczanin.info pojawiły się również zdjęcia i nagranie z miejsca wypadku. Na razie nie są znane jednak oficjalne przyczyny zdarzenia, a sprawę bada obecnie lokalna policja.

- Na miejscu pracują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły do spraw wypadków. Ambulans zostanie zabezpieczony przez śledczych - przekazał sierż. szt. Bartosz Izdebski.

Według wstępnej oceny sytuacji karetka pogotowia prawdopodobnie wpadła w poślizg na śliskiej nawierzchni lokalnej drogi. W sąsiedztwie Krynicy-Zdroju, gdzie doszło do wypadku, wciąż zalega sporo śniegu, a droga, którą jechał pojazd, prowadzi wzdłuż lasu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Sadeczanin.info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News