Rafał Brzozowski
Instagram.com rafal_brzozowski_official
Monika Majko - 12 Marca 2021

Afera wokół Rafała Brzozowskiego. TVP blokuje oceny pod piosenką na Eurowizję

Tegoroczny Konkurs Eurowizji ma odbyć się w maju w Holandii. Dziś poinformowano, że Polskę w Rotterdamie będzie reprezentował Rafał Brzozowski z utworem „The Ride”. Wybór ten wywołał sporo kontrowersji, a internauci nie powstrzymywali się od krytycznych komentarzy.

W zeszły roku Konkurs Eurowizji został odwołany z powodu pandemii koronawirusa, dlatego w 2020 roku do Rotterdamu nie pojechała polska reprezentantka Alicja Szemplińska. W tym roku jej miejsce zajął nieoczekiwanie Rafał Brzozowski, znany m.in. z prowadzenia programu „Jaka to melodia” na antenie TVP.

Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę w Konkursie Eurowizji 2021

Alicja Szemplińska do końca liczyła, że dostanie powtórną szansę na reprezentowanie Polski w międzynarodowym konkursie muzycznym. Z powodu regulaminu Eurowizji, do tegorocznych zmagań nie dopuszczono utworów, które miały być zaprezentowane na scenie wydarzenia w zeszłym roku.

- Mam nadzieję, że się uda. Pomysłów na piosenki mam mnóstwo. Codziennie milion nowych. Więc z tym problemu nie będzie. Teraz będę czekać na oficjalną decyzję i brać się do pracy, jeśli będzie mi dane - mówiła Alicja Szemplińska, cytowana przez redakcję jastrzabpost.pl.

Dzisiaj jednak oficjalnie ogłoszono decyzję w tej sprawie. Reprezentantem Polski w Konkursie Eurowizji 2021 został nieoczekiwanie Rafał Brzozowski. Piosenkarz był gościem programu „Pytanie na Śniadanie”, a podczas porannego show stacji TVP swoją premierę miał również teledysk do piosenki „The ride”, którą wokalista zaśpiewa w Rotterdamie.

Nagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyNagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyCzytaj dalej

- To utwór dynamiczny, trochę taneczny, ale też piosenka, która może poradzić sobie na dużej scenie eurowizyjnej i w rozgłośniach radiowych - mówił Brzozowski na antenie TVP 2.

Teledysk do utworu został opublikowany w sieci, jednak piosenka nie wywołała zachwytu wśród internautów. Wielu z nich wyraziło krytykę pod nagraniem, a kiedy negatywne komentarze zaczęły dominować w ocenie utworu, stacja TVP zablokowała ich widoczność.

- Serio? Co to ma być?! Mamy przegraną w kieszeni, a na żywo to pewnie będzie jeszcze gorzej brzmiało - skomentował jeden z użytkowników sieci.

- Przepraszamy inne kraje, że to powstało - dodał kolejny internauta.

Choć negatywnych komentarzy nie widać już na kontach należących do stacji TVP, krytyczną reakcję publiczności można wciąż obserwować na oficjalnych witrynach Eurowizji. Niestety, polska propozycja nie spotkała się z pozytywną oceną internautów, a wielu Polaków jest przekonanych, że Rafał Brzozowski nie ma szans na wysoką lokatę w międzynarodowym konkursie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News