informacje więcej ofiar
Fot. East News AFP
Mateusz Sidorek - 11 Marca 2021

Indonezja: nie żyje 27 osób, 39 jest rannych. Szkolny autobus runął w przepaść

Lokalne służby potwierdziły tragiczne informacje z Indonezji. Szkolny autobus, który przewoził grupę gimnazjalistów wraz z nauczycielami oraz rodzicami, runął w przepaść. W wyniku tych dramatycznych wydarzeń śmierć poniosło co najmniej 27 osób, jest też blisko 40 rannych. Do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek 11 marca na wyspie Jawa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media w czwartek uczniowie gimnazjum wraz z rodzicami i nauczycielami wracali ze szkolnej wycieczki. W pewnym momencie autobus wypadł z trasu i runął do wąwozu. Łącznie w pojeździe przebywało 66 osób. Na miejscu rozpoczęła się akcja poszukiwawczo-ratownicza.

Ze wstępnych informacji wynika, że tuż przed tragedią, kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad szkolnym autobusem. Służby, które pracują na miejscu, podejrzewają, że przyczyną mogła być awaria hamulców. Pojazd wpadł do wąwozu okolicy miasta Sumedang w prowincji West Java.

Tragiczne informacje o ofiarach

Według przekazanych informacji indonezyjskim autobusem jechali uczniowie szkoły islamskiej oraz ich opiekunowie. Po tym jak pojazd spadł do 65-metrowego wąwozu, na miejscu rozpoczęła się akcja poszukiwawczo-ratownicza. Znaleziono już część ofiar.

Jak donosi lokalna agencja, do tej pory potwierdzono co najmniej 27 ofiar śmiertelnych. Niestety ratownicy nie wykluczają, że ta liczba może jeszcze wzrosnąć. W wyniku tragicznego wypadku obrażenia odniosło 39 osób. Niestety wśród nich jest wiele dzieci.

Nagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaNagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaCzytaj dalej

Wśród ofiar śmiertelnych są dorośli i dzieci – powiedział agencji AFP Mamang Fatmono, przedstawiciel ratowników z Bandung.

Przez całą noc trwała trudna akcja poszukiwawczo-ratownicza, podczas której służby wyciągały rannych spod wraku szkolnego autobusu. Ratownicy korzystali z pomocy dźwigu, by dostać się do ofiar.

Brak informacji o aktualnych badaniach technicznych

W mediach pojawiła się informacja o stanie szkolnego autobusu, który najprawdopodobniej z powodu awarii hamulców runął w przepaść. Ministerstwo transportu nie dotarło do aktualnych badań technicznych pojazdu, co może wskazywać na to, że był nieprzygotowany.

Osoby, które udało się uratować, zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala. Jak dotąd nie wiadomo jeszcze, ilu muzułmańskich gimnazjalistów zginęło w katastrofie, sytuacja jest śledzona przez lokalne media.

Ratownicy przez długi czas mieli problem z wydostaniem zakleszczonych osób z wraku autobusu. Informacje o wypadku potwierdził szef lokalnej policji Eko Prasetyo. W Indonezji niezwykle często dochodzi do tragicznych wypadków. Głównymi przyczynami są niskie standardy dotyczące bezpieczeństwa pojazdów oraz słaba infrastruktura.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o relacji kobiety z Izdebek. Jej mąż miał wykorzystywać córki. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News