Policja przekazała tragiczne informacje
facebook.com WOPR Powiatu Szczecineckiego
Monika Majko - 5 Marca 2021

Szczecinek: z jeziora wyłowiono ciała. Nie żyje dwóch braci

Zachodniopomorska policja przekazała tragiczne informacje. Z jeziora Wilczkowo wyłowiono ciała dwóch mężczyzn. To bracia, którzy w czwartek rano wybrali się na ryby. Rodzina zgłosiła ich zaginięcie, gdy do wieczora nie pojawili się w domu.

Policja wyłowiła z wody ciała 67 i 69-latka. Potwierdzono, że są to wędkarze, którzy w czwartek rano wybrali się nad jezioro na ryby i ślad po nich zaginął. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że pod braćmi załamał się lód.

Policja przekazała tragiczne informacje

- Sygnał od rodziny o zaginięciu dwóch braci otrzymaliśmy o godzinie 21:30 w czwartek. Mężczyźni wcześnie rano wybrali się na ryby, informując o tym rodzinę, gdy nie odzywali się do godzin późnopopołudniowych, rodzina rozpoczęła poszukiwania - przekazała starsza aspirantka Anna Matys, rzeczniczka prasowa komendy policji w Szczecinku.

Mężczyźni wyszli z domu w czwartek około godziny 6:00 rano. Nad jeziorem Wilczkowo w Szczecinku odnaleziono auto, którym bracia pojechali na ryby. Natychmiast zawiadomiono policję, która rozpoczęła poszukiwania z udziałem płetwonurków z WOPR.

- Dotarcie służb ratunkowych na miejsce zdarzenia było utrudnione ze względu na zmrok oraz niedokładne określenie lokalizacji przez osoby zgłaszające - relacjonują szczecineccy woprowcy, cytowani przez portal szczecinek.naszemiasto.pl.

Nagła decyzja ministra zdrowia. Ogłoszono nowe obostrzeniaNagła decyzja ministra zdrowia. Ogłoszono nowe obostrzeniaCzytaj dalej

Akcja poszukiwawcza służb trwała niemal całą noc. Jak przekazała rzeczniczka prasowa komendy policji w Szczecinku, ciała mężczyzn zostały wyłowione z wody w piątek, około godziny 4:00 nad ranem.

- W celu szybszego namierzenia miejsca zdarzenia została wykorzystana aplikacja Ratunek, dzięki której otrzymaliśmy dokładną lokalizację miejsca zdarzenia. Po dotarciu na miejsce służb ratunkowych niezwłocznie przystąpiliśmy do działań poszukiwawczych w wodzie - przekazali ratownicy WOPR.

- Nasz płetwonurek zszedł pod powierzchnię wody w miejscu, gdzie został ujawniony przerębel. Udało się zlokalizować i wyciągnąć 2 osoby. Niestety ze względu na zbyt długi okres czasu jaki dzielił moment wypadku do poinformowania służb ratunkowych na pomoc było już za późno - dodano.

W okolicy znaleziono również sprzęt wędkarski i rzeczy osobiste zaginionych. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że pod jednym z mężczyzn załamał się lód, a brat najprawdopodobniej rzucił się na ratunek.

Wyłowione z wody zwłoki obu mężczyzn zostały zabezpieczone i przekazane do badań sekcyjnych. Teraz lokalna policja będzie ustalać dokładny przebieg zdarzeń oraz przyczynę śmierci braci.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News/Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News