Piotr Żyła odebrał złoty medal
Instagram.com piotr_zyla_official
Monika Majko - 1 Marca 2021

Piotr Żyła odebrał złoty medal. Wzruszające sceny na podium, szalona radość polskiego skoczka

W sobotę Piotr Żyła wygrał indywidualny konkurs Mistrzostw Świata w na skoczni normalnej w Oberstdorfie. W poniedziałek podczas oficjalnej dekoracji zwycięzców polski skoczek odebrał złoty medal. Sportowiec nie krył swojej radości na podium.

Tego sukcesu niemal nikt się nie spodziewał. 34-letni Piotr Żyła został w Oberstdorfie mistrzem świata, jednocześnie stając się najstarszym zawodnikiem w historii tego sportu, który sięgnął po tytuł mistrzowski w skokach narciarskich.

Piotr Żyła odebrał złoty medal Mistrzostw Świata w Oberstdorfie

Sukces polskiego skoczka był wielkim zaskoczeniem zarówno dla innych zawodników, jak i kibiców oraz jego kolegów z kadry. W sobotnim konkursie Piotr Żyła był zdecydowanie najlepszy, a po zwycięstwie nie krył swojej ogromnej radości.

- Ja dzisiaj miałem dobry dzień. Oj, to był dobry dzień. Mówiłem wczoraj, że będzie dobry dzień dzisiaj. Ja już od wczoraj nie śpię - mówił szczęśliwy skoczek w rozmowie z dziennikarzami TVP Sport tuż po zakończeniu konkursu.

W poniedziałek Piotr Żyła odebrał swój złoty medal podczas uroczystej deklaracji. Sportowiec nie krył emocji. Przy wejściu na podium skakał z radości, a następnie w skupieniu wysłuchał hymnu narodowego i momentami zamykał oczy, zapewne ukrywając wzruszenie.

Nie żyje Andrzej RozmusNie żyje Andrzej RozmusCzytaj dalej

- Łezka mi się uroniła, taka fajna płacząca. Tak sobie nuciłem ten hymn i mi przemykała ta ciężka praca, to, co przez te wszystkie lata działo się w mojej karierze. Te dobre i gorsze momenty, trochę tego było - mówił skoczek w rozmowie z TVP Sport po odebraniu medalu.

- Wspominałem, jak mając osiem lat, oglądałem Puchar Świata, jeszcze za czasów Funakiego, kiedy nasi Polacy słabo skakali. Odtwarzałem sobie ich skoki i marzyłem, bym kiedyś to ja skakał jako ostatni - przyznał Piotr Żyła.

To niezwykle wzruszający moment w jego karierze. Choć Piotr Żyła ma już na swoim koncie medale Mistrzostw Świata, po raz pierwszy sięgnął po indywidualne zwycięstwo. Wcześniej triumfował jednak z kolegami z kadry w drużynowym konkursie.

W 2019 roku po tytuł indywidualnego mistrza świata w skokach narciarskich na skoczni narciarskiej sięgnął natomiast inny polski skoczek, Dawid Kubacki. Z kolei zwycięstwo w konkursie MŚ na skoczni dużej ma na swoim koncie Kamil Stoch, który triumfował w 2013 roku w Val di Fiemme.

Na podium tegorocznego konkursu Mistrzostw Świata w Oberstdorfie za Piotrem Żyłą uplasował się Niemiec Karl Geiger, natomiast brązowy medal odebrał Anze Lanisek ze Słowenii.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Sport/Sportowe Fakty

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News