Piotr Żyła zarobił fortunę
Instagram.com piotr_zyla_official
Irmina Jach - 28 Lutego 2021

Piotr Żyła może pękać z dumy. Ujawniono, ile dostanie za zwycięstwo, ogromna kwota

Zarobki Piotra Żyły od dawna są obiektem zainteresowania fanów skoków narciarskich. Sobotnie zwycięstwo w Mistrzostwach Świata, które rozegrały się w Oberstdorfie zagwarantowało sportowcowi solidny zastrzyk gotówki. Za zwycięstwo otrzymał aż 115 tysięcy złotych.

Piotr Żyła jest jednym z czołowych zawodników polskiej reprezentacji narodowej w skokach narciarskich. Od dekady regularnie startuje w Pucharze Świata. Już drugi sezon zapewnił mu rozpoznawalność i uwielbienie fanów.

Piotr Żyła zarobił fortunę

W sezonie 2012/2013 Piotr Żyła po raz pierwszy stanął na podium wygrywając konkurs w Oslo, a tydzień później zajął trzecie miejsce w trakcie lotów w słoweńskiej Planicy. Gorsze wyniki i mało satysfakcjonujące zarobki, które skoczek zanotował na przełomie 2015 i 2016 roku, nie przekreśliły jego kariery.

Kolejne lata pozwoliły sportowcowi na odbicie się od dna. Z informacji medialnych wynika, że w sezonie 2017/2018 skoczek zarobił ponad 200 tysięcy złotych. Rok później jego konto zasiliła kwota rzędu ponad 500 tysięcy złotych.

W trakcie ostatniego sezonu Pucharu Świata Piotr Żyła tylko raz zameldował się na podium. Nie przeszkodziło to jednak we wzbogaceniu się o niebagatelne 41 tysięcy złotych wyłącznie za wygrany konkurs lotów w austriackim Bad Mitterndorf.

Justyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaJustyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaCzytaj dalej

W zeszłorocznym PŚ skoczek narciarski uplasował się na 11. miejscu, co sprawiło, że jego konto zasiliło 302 tysiące złotych. Ten wynik dał mu trzynaste miejsce na liście płac wśród wszystkich startujących zawodników.

Obecny sezon również prezentuje się bardzo korzystnie. W sobotę Polak stanął na pierwszym miejscu podium Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Polak zaskoczył bardzo udanym skokiem w pierwszej serii. Także w drugiej odsłonie sobotnich zmagań dał popis doskonałej formy.

Sukces oznacza nie tylko sławę i uznanie fanów, ale także pokaźny dopływ gotówki. Za zwycięstwo otrzymał aż 28 tysięcy franków szwajcarskich, czyli 115 tysięcy złotych. To najlepszy wynik wśród reprezentantów kraju w tej dyscyplinie.

W niedzielę Piotr Żyła ponownie przystąpi do rywalizacji, tym razem w konkursie drużyn mieszanych. Skoczek będzie miał więc kolejną okazję na wzbogacenie się. Z najnowszych doniesień wynika, że sportowiec postawił na intratne inwestycje.

Ostatnio Piotr Żyła pochwalił się na Instagramie nowym, bardzo luksusowym autem. Portal Plotek dowiedział się, że reprezentant Polski jest w trakcie budowy wymarzonego domu, który stanie w jego rodzinnym Ustroniu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Sportowe Fakty/Ze Stadionu/Polsat Sport

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News