Nie żyje ceniony Polak
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 12 Marca 2021

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje powstaniec Mieczysław Adamski

Nie żyje Mieczysław Adamski, który był ostatnim żyjącym żołnierzem Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki”. Uczestnik Powstania Warszawskiego odszedł mając 92 lata. O jego śmierci poinformowali m.in. przedstawiciele inicjatywy „Paczka dla Bohatera”.

Nie żyje powstaniec warszawski Mieczysław Adamski ps. „Mały”, który w czasie walk był łącznikiem między oddziałami na Woli i Starym Mieście. Wyjątkowo smutne informacje obiegły krajowe media.

Nie żyje uczestnik Powstania Warszawskiego Mieczysław Adamski

- Znowu otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Na Wieczną Wartę odszedł Mieczysław Adamski ps. Mały, Powstańcze Oddziały Specjalne Jerzyki - przekazali na Facebooku członkowie inicjatywy „Paczka dla Bohatera”.

Mieczysław Adamski przyszedł na świat 25 października 1928 roku, a w czasie Powstania Warszawskiego miał zaledwie 16 lat. Młody żołnierz pełnił podczas walk w stolicy rolę łącznika między oddziałami na Woli i na Starym Mieście.

Następnie Adamski ewakuował się kanałami na Żoliborz, a stamtąd przedostał się do Puszczy Kampinoskiej, gdzie wziął udział m.in. w walce pod Pociechą. Po wojnie powstaniec pracował jako monter w Szefostwie Służby Zakwaterowania i Budownictwa Garnizonu Stołecznego.

Nagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyNagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyCzytaj dalej

Mężczyzna był w stałym kontakcie z przedstawicielami inicjatyw działających na rzecz weteranów wojennych. Regularnie odwiedzali go m.in. członkowie „Paczka dla Bohatera”, a także Fundacji „Nie zapomnij o nas”.

- Odwiedzaliśmy Pana Mieczysława z paczkami, zapewnialiśmy również inne potrzeby. Te spotkania z Panem Mieczysławem będą dla naszych wolontariuszy niezapomniane - przekazali przedstawiciele „Paczki dla Bohatera”.

- Będzie nam bardzo Pana brakować, Panie Mieczysławie - dodano w komunikacie.

Mieczysław Adamski otrzymał Medal 40-lecia PRL oraz Złotą Odznakę „Zasłużony dla Budownictwa”. Za swój wkład w walkę o niepodległość Polski został odznaczony także Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.

Uczestnik Powstania Warszawskiego chętnie dzielił się wiedzą i wspomnieniami z czasów wojny i okupacji, których był naocznym świadkiem. Weteran został zapamiętany, jako ciepły i pogodny człowiek.

Nie żyje Mieczysław AdamskiTwitter.com NieZapomnijONas

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WTV

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News