Filip Chajzer komentarze internautów
Fot. East News TRICOLORS
Mateusz Sidorek - 12 Marca 2021

Zdjęcie Chajzera na komendzie trafiło do sieci. Najważniejsze jednak, kto stoi tuż przy nim

Filip Chajzer nagłośnił historię 95-letniej pani Weroniki, która wzruszyła mnóstwo mieszkańców Warszawy. Emerytka padła ofiarą oszustów, którzy zabrali jej oszczędności oraz wartościowe pamiątki. Całe szczęście seniorka poznała policjantkę Paulinę Ziobro, która postanowiła jej pomóc. Funkcjonariuszka wraz z dziennikarzem zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy, dzięki której zgromadzono ponad 160 tysięcy złotych.

Niedawno dzięki Filipowi Chajzerowi poznaliśmy poruszającą historię 95-letniej pani Weroniki. Mieszkanka Warszawy przez 11 lat gromadziła oszczędności, by móc godnie przeżyć resztę życia. Jednak na jej drodze pojawili się oszuści, którzy zabrali jej pieniądze. Przestępcy wykorzystali dobre serce seniorki.

Filip Chajzer nie mógł być obojętny na przykry los warszawskiej emerytki. Zwłaszcza że pani Weronika gromadzone pieniądze miała przeznaczyć na remont mieszkania oraz operację oka. O problemach seniorki dziennikarz dowiedział się od mł. asp. Pauliny Ziobro.

Policjantka wysłała Filipowi Chajzerowi maila

Jak tylko funkcjonariuszka Paulina Ziobro dowiedziała się o krzywdzie pani Weroniki, postanowiła zwrócić się z pomocą do Filipa Chajzera. Policjantka miała nadzieję, że dziennikarz zainteresuje się historią 95-latki.

Już wcześniej Paulina Ziobra zaangażowała się w internetową zbiórkę pieniędzy, które miały zostać przekazane pani Weronice. Funkcjonariuszka stwierdziła, że pomoc znanego prezentera telewizyjnego może nagłośnić całą sprawę.

Nagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyNagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyCzytaj dalej

[…] Z tego co mi udało się ustalić, Pani ma syna ciężko chorego. W chwili obecnej jestem przed rozmową ze swoim Komendantem, aby utworzyć zbiórkę, aby zrekompensować Pani tą krzywdę. Bardzo mi jej żal, zwłaszcza że to kobieta, która przeżyła wojnę. A po wyliczeniu musiała oszczędzać 75 złotych miesięcznie z emerytury, które zostały jej skradzione przez jej ufność do ludzi. Niestety jej nie miał kto uświadomić o metodach na wnuczka itp.. bardzo proszę o odzew czy byłby Pan w stanie pomoc.. ona nic nie wie na temat mojego pomysłu. Czy mogę liczyć na Pana wsparcie? Nie tyle co finansowe, ale może społecznościowe? – napisała w mailu do dziennikarza.

Filip Chajzer pomógł w zbiórce pieniędzy

Nie po raz pierwszy Filip Chajzer zaangażował się w akcję charytatywną. Choć, niektóre zachowania reportera wzbudzały wątpliwości widzów, nie można mu odmówić tego, że zawsze starał się pomagać potrzebującym.

Nie inaczej było i tym razem. Dziennikarz wspomógł zbiórkę i napisał o niej w mediach społecznościowych. Filip Chajzer pochwalił też Paulinę Ziobro, która jako jedna z pierwszych osób zaoferowała pomoc pani Weronice.

Zaangażowanie Filipa Chajzera natychmiast przyniosło powalające efekty. Duży ruch w mediach społecznościowych sprawił, że coraz więcej osób zaczęło wpłacać pieniądze, by pomóc oszukanej 95-latce.

Paulina Ziobro planowała zebrać 13 tysięcy złotych, ale obecnie na koncie zbiórki znajduje się już ponad 160 tysięcy złotych. Ta kwota zaskakuje i porusza.

Poznajcie Panią Paulinę. Będę mega wdzięczny za przeczytanie jej historii do końca, bo jest wyjątkowa. Jak się zapewne domyślacie codziennie dostaję od nastu do dziesięciu próśb o „udostępnienie”. Ta historia mnie poruszyła – tak pięknie pokazuje, że warto być przyzwoitym (za Władysławem Bartoszewskim), oraz że praca, którą wykonujemy, szczególnie kiedy jest służbą, nigdy nie powinna być „od/do” – tak współpracę z policjanta podsumował Filip Chajzer na swoim Instagramie.

Wszyscy liczą, że historia pani Weroniki doczeka się szczęśliwego zakończenia. Od osób takich jak policjantka z Mokotowa, Paulina Ziobro należy natomiast brać przykład. Nieoceniona okazała się też pomoc Filipa Chajzera, którego widzowie mogą kojarzyć przede wszystkim z reportaży publikowanych w „Dzień Dobry TVN”.

Filip Chajzer akcja charytatywna

Z: https://www.instagram.com/filip_chajzer/

Chajzer

źródło zdjęcia: Komenda Rejonowa Policji Warszawa II

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News