Nest Bank zapowiada utrudnienia
Pixabay.com jarmoluk
Monika Majko - 1 Marca 2021

Nest Bank ostrzega klientów. Duże utrudnienia przez 5 dni, trzeba wiedzieć

Nest Bank poinformował klientów o możliwych utrudnieniach w dostępie do swoich usług. Bank zaplanował kilkudniowe prace serwisowe, które podzielono na etapy. Warto wcześniej zaopatrzyć się w gotówkę, jeśli planujemy w najbliższych dniach ważne wydatki.

Klienci Nest Banku muszą przygotować się na duże utrudnienia. Tuż przed Dniem Kobiet bank przeprowadzi prace serwisowe, które mogą spowodować problemy z dostępem do gotówki oraz płatnością kartą lub blikiem.

Nest Bank zaplanował prace serwisowe

- Zmieniamy się dla Was. Dlatego od 4 do 8 marca 2021 roku będziemy prowadzić prace techniczne w naszych systemach - poinformowali przedstawiciele banku na stronie internetowej.

Choć prace serwisowe w usługach bankowych nie są nowością, klienci Nest Banku są zaskoczeni ich długością. Utrudnienia w dostępie do usług placówek banku potrwają bowiem kilka dni, a ich termin przypada tuż przed Dniem Kobiet i w jego trakcie.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, od 4 do 8 marca włącznie w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej klienci nie będą mogli zmienić kodu PIN, zmienić limitu na karcie, zastrzec karty oraz aktywować nowej karty i nadać dla niej kodu PIN, a także złożyć wniosku o otwarcie Nest Konta Samodzielnego dla swojego dziecka, o pełnomocnictwo do rachunku oraz o wydanie nowej karty.

Nie żyje Andrzej RozmusNie żyje Andrzej RozmusCzytaj dalej

Te informacje zmartwiły klientów Nest Banku, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich oszczędności m.in. w przypadku kradzieży karty. Jak podkreślili jednak przedstawiciele placówki, swoją kartę będzie można zastrzec poprzez kontakt z infolinią.

W sobotę 6 marca 2021 roku w godzinach 00:30 do 02:00 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne. A od godziny 2.00 do godz.18.00 następnego dnia bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działały w ograniczonym zakresie. Niedostępna będzie m.in. funkcja płatności Blikiem.

W tym czasie również klienci Nest Banku nie będą mogli składać wniosków np. o otwarcie konta, a zlecone przelewy zostaną wykonane dopiero po zakończeniu zaplanowanych prac serwisowych, a przelewy natychmiastowe nie będą funkcjonować.

Nie będzie również możliwości doładowania telefonu za pomocą bankowości internetowej, zarządzanie celami oszczędnościowymi, a wpłaty dokonane przez wpłatomat będą widoczne na koncie również dopiero po zakończeniu wszelkich prac usprawniających działanie systemu.

Z kolei w poniedziałek 8 marca 2021 roku w godzinach 11:00 do 12:00 mogą występować chwilowe problemy podczas płatności kartami. Warto więc zabezpieczyć się i przygotować gotówkę, jeśli planujemy w tym czasie wydatki.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Dobre programy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News