Bankomat
Michal Jarmoluk/ Pixabay
Artur Łokietek - 6 Lutego 2021

W weekend przerwy techniczne w pięciu dużych bankach

Duże polskie banki zapowiadają przerwy techniczne. Utrudnienia dla klientów pojawią się zarówno w sobotę 6 lutego, jak i niedzielę, 7 lutego. Wyjaśniamy, w jakich godzinach należy oczekiwać wznowienia działania niektórych funkcji.

Niczym nowym nie są przerwy techniczne związane z bankowością, które mają miejsce zazwyczaj w weekendy. To właśnie wtedy pojawią się utrudnienia dla klientów. Ci mogą mieć problemy z korzystaniem z aplikacji i różnych narzędzi bankowości mobilnej bądź internetowej.

Ma to na celu usprawnienie ich działania w przyszłości i zastosowanie różnych aktualizacji. W bieżący weekend problemy mogą być widoczne u sporej liczby klientów, gdyż o przerwach technicznych informują tym razem największe polskie banki.

Przerwy techniczne w bankach 6-7 lutego 2021

O zastosowaniu ważnych poprawek i aktualizacji systemów informuje Bank Pekao. Prace związane z infrastrukturą informatyczną zaplanowane zostały na trzy terminy. Jako pierwszy, przerwę zaliczy system Pekao24Makler. W sobotę 6 lutego część klientów korzystających z usług maklerskich może mieć problemy z dostępem do nich. Orientacyjny czas prac to godziny 22:00 – 9:00.

W niedzielę 7 lutego pojawią się problemy z wykonywaniem przelewów ekspresowych. W godzinach 00:30 – 6:30 klienci mogą nie mieć możliwości wykonania przelewu BLIK na telefon lub z systemu Express Elixir.

Nie żyje Artur „Dader” Piotrowski, frontman zespołu Distinct WayNie żyje Artur „Dader” Piotrowski, frontman zespołu Distinct WayCzytaj dalej

W nocy z poniedziałku na wtorek (8-9 lutego) w godzinach 22:00 – 6:00 pojawią się też chwilowe problemy z aktualizacją danych z innych rachunków bankowych i wyrażaniem zgód.

ING Bank Śląski informuje o przerwie technicznej w nocy z soboty na niedzielę (6-7 lutego). Wtedy pojawią się problemy z kartami płatniczymi i wszystkim, co z nimi związane – potwierdzaniem operacji kodem SMS, operacjami na rachunkach kart kredytowych; przy wnioskach o pożyczkę, konto osobiste czy oszczędnościowe, a także z samym zamawianiem kart kredytowych. Prace dotkną także aktywację kart płatniczych, przypisywanie PIN, operacje limitów, przypisywanie kart do telefonów, a nawet dodawaniem kart do portfeli elektronicznych. Makler ING i dedykowana mu aplikacja mobilna mogą nie działać w niedzielę (7 lutego) między 21:00 a 23:00.

Klienci Banku Millenium również powinni szykować się na chwilowe problemy. Te dotkną wykonywania przelewów Express Elixir oraz przelewów na telefon BLIK i mogą nastąpić z niedzieli 7 lutego o północy do 6:30 w poniedziałek, 8 lutego.

Prace techniczne zaplanował także Getin Mobile Bank, który informuje o braku dostępu do usług bankowości mobilnej i elektronicznej między 23:30 w piątek (5 lutego) a 9:00 w sobotę (6 lutego).

Alior Bank również zaliczy drobne problemy techniczne. Te mają nastąpić w dwóch terminach: między godz. 8:00 w sobotę (6 lutego) a 20:00 w niedzielę (7 lutego) gdy pojawiają się problemy z systemami inwestycyjnymi oraz od godz. 23:00 w sobotę (2 lutego) do godz. 7:00 w niedzielę (7 lutego), gdy mogą występować problemy z bankowością elektroniczną.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: biznes.radiozet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News