mbank miał awarię
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Monika Majko - 16 Lutego 2021

Ogromna awaria w mBanku. Wydatki były księgowane podwójnie

Klienci mBanku przeżyli chwile grozy, kiedy sprawdzali wczoraj salda swoich kont. Wiele osób ze zdziwieniem spostrzegło, że brakuje im pieniędzy. Podczas gdy gorączkowo dopytywali o to, gdzie są ich fundusze, pracownicy placówki walczyli z ogromną awarią.

Wczoraj po zalogowaniu się na konto mBanku, wielu klientów placówki spostrzegło, że saldo ich konta się nie zgadza. Zaniepokojeni użytkownicy próbowali wyjaśnić sprawę, a w sieci pojawiło się wiele rozgoryczonych komentarzy. Bank wydał w końcu oficjalny komunikat, dotyczący tych problemów.

mBank walczył z poważną awarią systemu

Osoby, które swoje pieniądze lokują na kontach w mBanku i dokonały w ostatnich dniach płatności kartą, online lub wypłacały środki z bankomatu, mogły zauważyć niezgodność salda konta z wykonana operacją. Wszystko za sprawą błędu, który podwójnie księgował wypłaty z konta.

Zaniepokojeni klienci banku próbowali wyjaśnić sprawę na infolinii placówki, ta jednak przez wiele godzin nie działała. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele zirytowanych wpisów, dotyczących tej niecodziennej sytuacji.

- Mało zawału nie dostałam. Ponad 600 zł zniknęło mi z konta. Nie można się nigdzie dodzwonić, żeby złożyć reklamację! Czat nie działa! Żenada. Kiedy odzyskam pieniądze?! 15 lat mam konto w tym banku i nigdy czegoś takiego nie przeżyłam. Ostatnio ciągle coś się dzieje - napisała jedna z internautek na profilu facebookowym mBanku.

Miliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetMiliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetCzytaj dalej

- Infolinia nie działa, czat nie działa, a mi zawinęli 500 złotych z konta. Może łaskawie jakiś komunikat dacie, gdzie są nasze pieniądze? - gorączkował się kolejny klient banku, cytowany przez portal „Money.pl”

W końcu kilka minut przed godziną 22:00 przedstawiciele banku potwierdzili w oficjalnym komunikacie, że doszło do błędu. mBank zapewnił klientów, że trwają prace mające na celu usunąć awarię, a pieniądze wrócą na ich konta tak szybko, jak będzie to możliwe.

- Niektórzy z Was zobaczyli na swoich kontach podwójnie zaksięgowane płatności kartami. Przepraszamy za ten błąd. Pieniądze zwrócimy na Wasze konta automatycznie, najszybciej jak to możliwe - przekazali przedstawiciele mBanku.

Bank nie wyjawił jednak, co było przyczyną pojawienia się błędu oraz kogo dokładnie dotknął. We wtorek rano poinformowano natomiast, że sieć banków uporała się z awarią i rozpoczęła już zwracanie pieniędzy na konta poszkodowanych klientów.

- Aktualizacja, 16.02.2021, godz. 6:25. Właśnie rozpoczęliśmy proces zwracania pieniędzy - przekazano.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Money/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News