Józef Grzesik nie żyje
Pixabay.com Henryk Niestrój
Monika Majko - 1 Marca 2021

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje legenda „Solidarności”, Józef Grzesik

Nie żyje Józef Grzesik, który przez wiele lat przewodniczył NSZZ „Solidarność” w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Informacje o nagłej śmierci działacza obiegły krajowe media. Miał zaledwie 60 lat.

O jego śmierci Józefa Grzesika poinformował NSZZ „Solidarność”. Działacz był m.in. członkiem Zarządu Regionu „Solidarności” w Rzeszowie, a także byłym radnym miejskim w Mielcu.

Nie żyje Józef Grzesik

- Z wielkim żalem przyjęliśmy informacje o śmierci naszego kolegi Józefa Grzesika, długoletniego przewodniczącego NSZZ “Solidarność” PZL-Mielec, członka Rady Krajowej Sekcji Przemysłu Lotniczego i Rady Sekretariatu Metalowego oraz członka Zarządu Regionu Rzeszowskiego - przekazała Roman Jakim, przewodniczący Zarządu Rejonu "S".

Józef Grzesik odszedł mając 60 lat. Informacje o śmierci cenionego działacza wstrząsnęły lokalną społecznością. Mężczyznę pożegnał na Facebooku m.in. poseł na Sejm Fryderyk Kapinos.

- Zmarł Józef Grzesik [...] Był człowiekiem o wielkim sercu, niezwykle pomocny i życzliwy. Na zawsze zapamiętamy jego ogromną radość życia. Pokój Jego dyszy - napisał Kapinos.

Nie żyje Andrzej RozmusNie żyje Andrzej RozmusCzytaj dalej

Zmarły działacz przyszedł na świat 20 czerwca 1961 roku w Bratkowicach. W Mielcu zamieszkał w 1979 roku, a dwa lata później ukończył Technikum Mechaniczne. Był również członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

W latach 1976-82 Józef Grzesik trenował biegi średnie, był zawodnikiem klubów: Resovia Rzeszów, Stal Mielec i LKS Tęcza Mielec. Był mistrzem województwa rzeszowskiego w biegach przełajowych juniorów.

Po maturze rozpoczął pracę w WSK „PZL-Mielec” jako spawacz. W 1981 roku Grzesik zapisał się NSZZ „Solidarność”, a w 1988 roku został wybrany przewodniczącym Komisji Zakładowej „Solidarności” Zakładu Lotniczego.

Po upadku zakładu i powstaniu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu objął stanowisko szefa Komisji Międzyzakładowej „Solidarności” PZL. Grzesik od 1995 roku był również członkiem Zarządu Regionu „Solidarności” w Rzeszowie.

W latach 1998-2002 był także radnym miejskim w Mielcu.Smutne informacje o odejściu Józefa Grzesika obiegły krajowe media w poniedziałek 1 marca 2021 roku, nie podano jednak przyczyny jego śmierci.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Hej Mielec/ Mielec lokalnie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News