Mężczyzna nie żyje
Pixabay.com _Alicja_
Monika Majko - 16 Lutego 2021

34-latek zginął w Beskidzie Żywieckim. Ruszyła zbiórka dla wdowy i osieroconej córki

Tragiczny wypadek w polskich górach wstrząsnął lokalną społecznością. 34-letni narciarz nie miał żadnych szans, choć o jego życie walczyli ratownicy GOPR i załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Teraz przyjaciele zmarłego mężczyzny apelują o wsparcie dla jego rodziny,

Mężczyzna był doświadczonym instruktorem narciarskim, dlatego jego wypadek zaskoczył bliskich. Wskutek odniesionych obrażeń 34-latek zmarł na miejscu, osierocając niespełna roczną córkę. Przyjaciele zaapelowali do internautów o wsparcie finansowe rodziny zmarłego i utworzyli zbiórkę pieniędzy.

Mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń

Do dramatycznych wydarzeń doszło 15 lutego 2021 roku w Beskidzie Żywieckim. Około godziny 11:00 ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR z Hali Miziowej zostali powiadomieni o wypadku w pobliżu Polany Kornienieckiej. Na miejsce natychmiast wysłano grupę ratunkową.

Z uzyskanych przez ratowników informacji wynikało, że rozpędzony narciarz wypadł z trasy i z impetem uderzył w drzewo. Siła była tak duża, że 34-latek odniósł rozległe obrażenia, które w konsekwencji okazały się być śmiertelne.

– Dwójka narciarzy w poniedziałek zjeżdżała z Hali Miziowej. Jeden z nich, 34-letni instruktor narciarski, zbyt mocno się rozpędził i wypadł z trasy, wpadając na drzewo. Doznał bardzo poważnych urazów. Ratownicy próbowali go reanimować półtorej godziny. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR z lekarzem. Nie udało się uratować życia narciarza – przekazał ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR, cytowany przez portal naszemiasto.pl.

Miliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetMiliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetCzytaj dalej

Ratownicy dotarli do 34-latka i rozpoczęli udzielanie mu podstawowej pomocy medycznej. Następnie przetransportowali rannego na lądowisko i przekazali w ręce zespołu medycznego LPR. Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

– Po wykonaniu wszystkich czynności przez zespół ratownictwa medycznego, ratownicy GOPR podłączyli aparat do automatycznego masażu serca i rozpoczęli transport na lądowisko, gdzie nastąpiło przekazanie poszkodowanego. Pomimo wysiłku wielu osób, o 12.35 lekarz LPR stwierdził zgon – życia mężczyzny nie udało się uratować. Po przeprowadzeniu czynności przez Policję i Prokuraturę ratownikom pozostał smutny obowiązek transportu zwłok do Korbielowa Kamiennej – poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

Mężczyzna był nie tylko zapalonym narciarzem, ale i doświadczonym instruktorem tego sportu. Bliscy 34-latka są w szoku. Przyjaciele zmarłego zorganizowali w sieci zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane jego żonie oraz ich 11-miesięcznej córce.

– Instruktor, pasjonat narciarstwa. Dusza towarzystwa. Przyjaciel. Wspaniały, pełen energii, zawsze pozytywnie nastawiony do życia z sercem na dłoni, młody człowiek – napisano na stronie zbiórki, która dostępna jest tutaj.

– Najlepszy na świecie Mąż i ojciec. Ojciec nie na pokaz- tata, który spełniał się niesamowicie w tej roli. Co widać było w oczach zakochanej jego córeczki Zuzi, z która szalał i wariował jak to miał w zwyczaju. Jako chłopak, narzeczony i mąż- najlepszy na świecie – dodała pogrążona w żałobie żona 34-latka.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt/Nasze miasto/Zrzutka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News