Domowe triki w łazience
https://dompelenpomyslow.pl/przez-caly-czas-uzywalismy-kostki-toaletowej-w-niewlasciwy-sposob/
Monika Majko - 14 Lutego 2021

Większość osób popełnia ten sam błąd. Kostki toaletowe zakłada się w inny sposób

W wielu Polskich domach używa się odświeżających kostek do WC. Preparaty te mają za zadanie nie tylko niwelować brzydkie zapachy z toalety, ale również zapewnić muszli odpowiednią higienę. Ten domowy trik sprawi, że kostka jeszcze lepiej będzie spełniać swoją funkcję.

Domowe triki, które pojawiają się w internecie, często wywołują u wielu osób ogromne zaskoczenie. Okazuje się, że większość Polaków w nieprawidłowy sposób używa zawieszek z kostkami do WC. Prosta zmiana może pomóc nam uporać się z dotychczasowymi uciążliwościami.

Domowe triki ułatwiają korzystanie z wielu produktów

Producenci kostek do WC umieszczają je w plastikowych koszyczkach, które większość ludzi zahacza o brzeg muszli klozetowej. Umieszczenie ich zaraz pod deską sprawia, że nie przeszkadzają one w korzystaniu z toalety i mogą spełniać swoją funkcję przy każdorazowym spłukiwaniu wody.

Dzięki naciskowi deski, koszyczek nie zsuwa się i pozostaje na swoim miejscu. Wystający kawałek plastiku nie jest jednak estetyczny, a przy podniesieniu deski kostka może nagle wyskoczyć z rantu muszli. Okazuje się jednak, że producenci przewidzieli proste rozwiązanie tych niedogodności.

Jak wskazano na portalu dompelenpomyslow.pl, stosowana przez większość osób metoda zawieszania kostki do WC nie jest prawidłowa.Koszyczek posiada zagięte ramię, które zamiast zawieszać na zewnętrznej krawędzi muszki, należy zahaczyć o kołnierz, znajdujący się w środku toalety.

Zamknięcie wszystkich sklepów? Rzecznik rządu o zaostrzeniu restrykcjiZamknięcie wszystkich sklepów? Rzecznik rządu o zaostrzeniu restrykcjiCzytaj dalej

W taki sposób kostka wciąż będzie znajdować się tuż pod spływającą wodą, która poprzez powolne jej rozpuszczania będzie aktywować środki chemiczne, a jednocześnie nie będzie zsuwać się z krawędzi muszli podczas spłukiwania. Nie będzie również nieestetycznie wystawać na zewnątrz. Zdjęcie prezentujące poprawne umieszczenie kostki w muszli zamieścił na swoich łamach serwis dompelenpomyslow.pl.

Wiele współczesnych modeli toalet pozbawionych jest jednak charakterystycznego kołnierza po wewnętrznej stronie, o który można zahaczyć koszyczek z kostką do WC. Producenci kostek przygotowali również alternatywne rozwiązanie dla osób, które posiadają w swoim domu nowoczesną muszlę klozetową.

Pozbycie się kołnierza z muszli ma za zadanie zapewnić toalecie nie tylko lepszy wygląd, ale również odpowiednią higienę. Dzięki temu toaleta jest prostsza w czyszczeniu, a brud nie zbiera się w trudno dostępnych zagłębieniach.

Jeśli posiadamy w domu bardziej nowoczesną muszlę, możemy zamienić tradycyjne kostki toaletowe na kostki, które umieszcza się wewnątrz spłuczki. Produkt ten jest stale zanurzony w wodzie w rezerwuarze, ale dzięki specjalnie opracowanej formule, środki chemiczne uwalniają się stopniowo.

Niektórzy producenci oferują również specjalne pojemniki na kostki do WC, które montuje się w środku rezerwuaru. Ich zadaniem jest przytrzymanie preparatu w jednym miejscu, co ma uniemożliwić ewentualne zatkanie zaworu spustowego, znajdującego się na dnie.

Domowe triki - kostka do WC

zdj. dompelenpomyslow.pl

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News