Antoni Żarski nie żyje
Pixabay.com, autor: MartisFuksu
Joanna Szwalikowska - 21 Stycznia 2021

Antoni Żarski nie żyje. Był ratownikiem GOPR oraz inicjatorem budowy stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka

Antoni Żarski nie żyje. Smutna wiadomość obiegła właśnie media. Przez wiele lat był on jednym z ratowników Grupy Krynickiej GOPR, a także inicjatorem budowy stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka. Informacje o jego śmierci została udostępniona w mediach społecznościowych przez jego współpracowników.

Antoni Żarski zmarł w wieku 83 lat. Przez wiele lat przynależał do GOPR, nieustannie ratując życie innych ludzi. Przez swoich znajomych wspominany jest jako człowiek, który nigdy nie odmawiał pomocy. Rodzina oraz bliscy ratownika pogrążyli się w żałobie.

Zmarł Antoni Żarski, wieloletni ratownik Grupy Krynickiej GOPR

Na co dzień ratownik od wielu lat pracował jako w Krynickiej Grupie GOPR, gdzie oddawał się pomocy innym ludziom. Z wykształcenia był inżynierem budownictwa. Uwielbiał jazdę na nartach oraz pasjonował się muzyką jazzową.

- Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Nasz Kolega Antoni Żarski, wieloletni ratownik ochotnik Grupy Krynickiej GOPR. W okresie swojej przynależności do GOPR dał się poznać jako człowiek zawsze gotowy spieszyć z pomocą innym Kolegom - poinformowano na profilu Grupy Krynickiej GOPR na Facebooku.

W ciągu lat swojej pracy udało mu się zebrać niesamowite doświadczenie, którym zawsze z chęcią dzielił się z młodszymi kolegami. Jak dowiadujemy się z wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych, na początku lat 90. należał do grona inicjatorów budowy Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka. Obecnie jest to jeden z najlepszych ośrodków w Polsce.

Wiadomość z ostatniej chwili. Zapadła decyzja ws. kardynała Dziwisza, tłumaczenie budzi kontrowersjeWiadomość z ostatniej chwili. Zapadła decyzja ws. kardynała Dziwisza, tłumaczenie budzi kontrowersjeCzytaj dalej

Pan Antoni wspominany jest przez wszystkich swoich współpracowników jako niezwykle serdeczny, pogodny człowiek z ogromnym poczuciem humoru. Osoby, które miały okazję go poznać, mają podobne zdanie, co widać w komentarzach pod zamieszczonym postem.

- Panie Antku, będzie mi brakowało naszych pogaduszek, Pana żartów i ciągle pogodnego wyrazu twarzy. Do zobaczenia na niebieskim stoku - pisała jedna z poruszonych internautek.

Antoni Żarski uzyskał tytuł inżyniera budownictwa, toteż posiadał ogromną wiedzę w zakresie tej dziedziny. Wykorzystywał ją między innymi podczas inwestycji, które prowadził GOPR, jak chociażby budowa Stacji Ratunkowej na Słotwinach.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek 21 stycznia. Nabożeństwo odbędzie się w Kościele w Krynicy-Słotwinach, skąd zmarły zostanie odprowadzony w miejsce spoczynku.

W mediach nie udostępniono informacji na temat przyczyny śmierci 83-letniego ratownika. Całej rodzinie Antoniego Żarskiego oraz wszystkim bliskim i współpracownikom składamy serdeczne wyrazy współczucia.

mężczyzna ratownik

Źródło: Facebook.com Grupa Krynicka GOPR

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook, Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News