Andrzej Duda złożył życzenia kobietom
Facebook.com/andrzejduda
Monika Majko - 8 Marca 2021

Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet. Pod nagraniem rozgorzała dyskusja

Z okazji dzisiejszego święta Andrzej Duda złożył życzenia wszystkim kobietom. Nagranie opublikowano w mediach społecznościowych, a post wywołał ogromne poruszenie wśród internautów. Prezydent Duda nie przewidział takiej reakcji Polaków.

Pod życzeniami opublikowanymi w sieci przez Andrzeja Dudę pojawiło się wiele negatywnych komentarzy na temat ostatnich działań rządu ograniczających swobodę kobiet w decydowaniu o własnym ciele i przyszłości. W kierunku prezydenta posypały się oskarżenia.

Andrzej Duda złożył Polkom życzenia z okazji Dnia Kobiet

W nagraniu, które opublikowano na profilu Facebookowym prezydenta, Andrzej Duda złożył serdeczne życzenia wszystkim kobietom w Polsce. W szczególności podziękował paniom zaangażowanym w ostatnich miesiącach w walkę z pandemią koronawirusa.

- W tym trudnym czasie bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie, jak wielka jest rola kobiet w każdej sferze naszego życia. Kobiety są dzisiaj liderkami w każdej praktycznie dziedzinie, odnajdują się doskonale we wszystkich zawodach. Z powodzeniem łączą pracę i społeczne zaangażowanie z życiem rodzinnym - mówił prezydent.

- Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim kobietom w Polsce, aby zawsze mogły liczyć na wsparcie i zrozumienie w swoich rodzinach i swoim najbliższym otoczeniu. Aby darzone były szacunkiem, aby zawsze mogły czuć się bezpiecznie i ze spokojem myśleć o przyszłości swojej i swoich bliskich. Aby mogły bez przeszkód realizować swoje życiowe plany - podkreślił Andrzej Duda.

Duchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciDuchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciCzytaj dalej

Życzenia złożone przez prezydenta nie spotkały się jednak z aprobatą Polek. Internauci i Internautki pozostawili pod nagraniem wiele negatywnych komentarzy, zarzucając Andrzejowi Dudzie obłudę i hipokryzję. Podniosło się również wiele głosów w sprawie dzisiejszego Strajku Kobiet, który po raz kolejny ma odbyć się na ulicach Warszawy.

- Wy już poskładaliście życzenia wiadomo jaką ustawa. Siedź już lepiej non stop na tych nartach. Mniej szkodliwe się to dla obywateli wydaje - napisała jedna z internautek.

- Życzenia nie od serca nic nie znaczą. Dziś wieczorem okaże się, czy te życzenia są prawdziwe, zobaczymy jak potraktujesz kobiety strajkujące - dodała kolejna użytkowniczka sieci.

- Najlepszymi życzeniami drogi panie prezydencie byłoby, abyśmy miały poczucie, że możemy czuć się bezpiecznie w swoim państwie! Że możemy myśleć o prokreacji, gdzie spokojnie mogłabym myśleć o przyszłości swoich dzieci! Jednakże w tych czasach się nie da, bo człowiek teraz nie wie, co go jutro czeka? Do czego to wszystko, ta psychoza prowadzi?! Najlepszymi życzeniami jak dla mnie byłoby pokazanie prawdy, skończenie z tą obłuda - napisała jeszcze jedna oburzona Polka.

Dziś po godzinie 16:00 odbędzie się kolejny protest Strajku Kobiet w związku z kontrowersyjnym wyrokiem w sprawie zakazu aborcji, ogłoszonym przez Trybunał Konstytucyjny, któremu przewodzi Julia Przyłębska. Po raz kolejny tysiące Polaków wyjdzie na ulicę, domagając się zmian w prawie aborcyjnym i przywrócenia kobietom prawa do decydowania o własnym ciele.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News