Dzień Kobiet życzenia duchownych
facebook.com Inteligentny Zakątek Polityczny
Mateusz Sidorek - 8 Marca 2021

Duchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieci

Na Dzień Kobiet duchowni z Kościoła Rektoralnego Salezjanów Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Krakowie postanowili złożyć wszystkim paniom życzenia. Treść ogłoszenia wywołała jednak niemałe kontrowersje wśród internautek po tym, jak została opublikowana w mediów społecznościowych. Kapłani apelują, by uważać hasła, które nawołują do równouprawnienia.

To może być szczególny Dzień Kobiet – znacznie inny od tego, który obchodziliśmy w 2020 roku. Zgodnie z doniesieniami medialnymi w poniedziałek 8 marca ma dojść do protestów organizowanych przez Strajk Kobiet. Polki chcą w ten dzień ponownie przypomnieć o swoich prawach. Demonstracje przewiduje się w całym kraju.

Z okazji Dnia Kobiet co roku życzenia docierają z najróżniejszych środowisk. Niedawno Telewizja Polska zapraszała Polki oraz lekarzy na specjalny koncert, który odbędzie się w Centrum Kongresowe ICE Kraków. Na scenie pojawić się ma między inny Edyta Górniak.

Duchowni nie zapomnieli o Dniu Kobiet

Do składania życzeń z okazji Dnia Kobiet dołączają również duchowni. W niektórych parafiach jednak do miłych słów się nie ograniczono i kapłani postanowili również przypomnieć Polkom o tym, co jest dla nich najlepsze.

Pokusie ulegli niestety księża z Rektoralnego Kościoła Salezjanów Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Krakowie. Na terenie parafii pojawiło się ogłoszenie, w którym kapłani składają kobietom życzenia, ale też przestrzegają przed niebezpiecznymi hasłami i utratą godności.

Małopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nichMałopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nichCzytaj dalej

Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności – czytamy ogłoszeniach duszpasterskich.

Komunikat ten został opublikowany także na facebookowej grupie „Inteligentny Zakątek Polityczny”. Internautki po zobaczeniu tej wiadomość nie były zbyt zadowolone z formy gestu duchownych.

Drogie Panie, salezjanie składają Wam życzenia z okazji 8 marca. Kwiatki to to nie są… – czytamy we wpisie.

Życzenia z okazji Dnia Kobiet wywołały kontrowersje

Nie na takie życzenia w Dzień Kobiet czekają Polki, co potwierdza reakcja internautek pod wpisem. Wiele wypowiedzi wskazuje na to, że od takiego gestu lepszy byłby już jego całkowity brak.

Nie wiem, skąd to wymyślili, ale zasugeruję im miejsce, gdzie mogą sobie umieścić... te życzenia. Nie wiedziałam, że równouprawnienie uwłacza mojej godności. Wręcz przeciwnie, jego brak uwłacza i cofa do epoki lodowcowej – pisze jedna z internautek.

Jak kobiety w dzisiejszych czasach czytając takie treści, mogą chodzić do kościoła. Jak dla mnie to brak szacunku dla nich samych – dodaje kolejna osoba.

Nadgorliwość i wykraczanie poza obszar kompetencji wśród księży nie jest niczym nowym. Duchowni korzystają z różnych okazji, by pod pozorem dobrej woli pouczać wiernych. W końcu chodzi tylko o to, by kobieta była kobietą, a Polska była Polską.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wpadce, do której doszło podczas mszy. W pewnym momencie z głośników rozległy się dziwne dźwięki. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

dzień kobiet

Z: Facebook.com Inteligentny Zakątek Polityczny

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook.com Inteligentny Zakątek Polityczny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News