Strajk Kobiet
Piotr Molecki/East News
Artur Łokietek - 1 Lutego 2021

Dyrektor szkoły wydał do uczniów apel ws. strajku kobiet

Dyrektor Zespołu Szkół w Ciechanowcu w województwie podlaskim wydał apel do uczniów i ich rodziców. Jego zdaniem uczniowie szkół nie powinni w żaden sposób manifestować swoich poglądów. Wiele osób oburzyło się treścią jego odezwy.

Ostatnio na sile przybrały protesty dotyczące orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw, zgodnie z którym aborcja wykonana w następstwie ciężkich i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją.

Tysiące osób wyszło na ulicę, aby wyrazić swoją dezaprobatę względem wyroku TK. Wśród manifestujących znajdziemy szeroki przekrój społeczny osób o różnych poglądach i w różnym wieku. Także uczniów szkół. I to do nich zaapelował niedawno Łukasz Godlewski.

O sprawie donosi m.in. portal „TVN 24”. Dyrektor Zespołu Szkół w Ciechanowcu w województwie podlaskim, Łukasz Godlewski, zamieścił na platformie edukacyjnej Librus notatkę dla swoich uczniów. Apeluje on w niej, aby uczniowie powstrzymali się przed „manifestacją” swoich poglądów i zastanowili przed wzięciem udziału w demonstracjach.

- Ponieważ ponownie w mediach społecznościowych i telewizji niektóre środowiska zaczynają namawiać do strajku, ataków na kościoły i Kościół jako instytucję, bardzo Was proszę o powstrzymanie się od publicznego manifestowania (np. zmiana zdjęcia profilowego, gdzie jest symbol strajku kobiet) poparcia dla skrajnie lewicowych grup. Rozumiem, że sporo osób nie popiera ataków na kościoły i pomniki, bo sami jesteście wierzący i chodzi Wam tylko o wyrażenie swojej dezaprobaty na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, jednak ostatnie wydarzenia doprowadziły do identyfikowania strajku kobiet ze skrajnie lewicowymi poglądami, na które w żadnej polskiej szkole nie może być miejsca – czytamy w apelu dyrektora.

Jest oświadczenie parafii ws. księdza, który przegonił wolontariuszy WOŚPJest oświadczenie parafii ws. księdza, który przegonił wolontariuszy WOŚPCzytaj dalej

Dyrektor apeluje do uczniów o powstrzymanie się od manifestowania swoich poglądów

Łukasz Godlewski uważa dezaprobatę dla wyroku TK za tożsame ze „skrajnie lewicowymi poglądami”. Uznał on, że popieranie takich poglądów stoi w sprzeczności z „poszanowaniem wartości osób wierzących (różnych wyznań), tolerancji i polskiej tradycji”.

- Jeśli ktoś pragnie protestować, proszę, nie róbcie tego pod symbolami np. czerwonego pioruna - stwierdził dyrektor od razu po wydaniu wyroku.

Dziennikarze z portalu „TVN 24” postanowili poprosić dyrektora o komentarz. Ten uznał, że jego głównym celem jest uświadomienie uczniom, aby przemyśleli, czy na pewno chcą w tej formie manifestować się ze swoimi poglądami, „które namawiają do ataków na kościoły i niszczą pomnik”. Jest to o tyle ciekawe, że po orzeczeniu TK nie odnotowano kolejnych ataków na obiekty sakralne. Wspomniany w cytacie pomnik to pomnik AK w Warszawie, na którym napisano numer do organizacji "Aborcja Bez Granic".

Komunikat dyrektora odbił się szerokim echem wśród uczniów, jak i rodziców. Wielu z nich nie jest zadowolonych z komunikatów przekazywanych ich dzieciom przez osoby obdarzone takim autorytetem. Jeden z rodziców cytowany przez „bialystokonline.pl” uznał, że to przejaw „upolityczniania szkoły średniej”.

- Dyrektor liceum to Łukasz Godlewski, wcześniej wiceburmistrz gminy Ciechanowiec z ramienia PiS. Szkoła podlega pod powiat, którego władze też wywodzą się z tej partii – dodał jeden z rodziców.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News