Wypadek w Warszawie
Screen z materiału TVN Warszawa https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/warszawa-zderzenie-samochodu-z-pociagiem-wkd-na-jutrzenki-5022781
Monika Majko - 17 Lutego 2021

Warszawa: pociąg WKD zderzył się z samochodem. W szpitalu matka i troje dzieci

Do wypadku doszło w środowe popołudnie niedaleko stacji Warszawa Salomea. Kolejka WKD zderzyła się z samochodem, którym podróżowała matka z trójką dzieci. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, a pasażerowie pojazdu zostali przetransportowani do szpitala.

Wypadek z udziałem pociągu wstrząsnął mieszkańcami Warszawy i spowodował poważne utrudnienia w ruchu linii WKD. Auto osobowe marki volkswagen zostało staranowane przez kolejkę. Jak ustaliła redakcja portalu warszawawpigulce.pl, najmłodsze z poszkodowanych dzieci miało zaledwie rok.

Wypadek na torowisku w Warszawie - ratownicy przewieźli do szpitala kobietę i jej trójkę dzieci

Na wysokości ul. Jutrzenki, niedaleko stacji Warszawa Salomea, doszło do zderzenia się pociągu WKD relacji Warszawa Śródmieście WKD (15:10) – Podkowa Leśna Główna (15:51) i samochodu osobowego. Autem podróżowała kobieta wraz z trójką swoich dzieci.

- Tuż przy stacji WKD Salomea doszło do zderzenia pociągu z volkswagenem. Samochodem podróżowała kobieta z trójką dzieci. Wszyscy opuścili pojazd przed przybyciem straży - przekazał w rozmowie z tvn24.pl Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Czwórka pasażerów auta została przekazana w ręce ratowników medycznych i przetransportowana do szpitala. Jak donosi portal warszawawpigulce.pl, najmłodszy z poszkodowanych ma zaledwie rok.

Tadeusz Rydzyk odpowie przed sądem. Chodzi o nieudostępnienie informacji publicznejTadeusz Rydzyk odpowie przed sądem. Chodzi o nieudostępnienie informacji publicznejCzytaj dalej

- Zostali zabrani na obserwację do szpitala - dodał Michał Konopka.

Choć wypadek wyglądał groźnie, pasażerowie auta prawdopodobnie nie odnieśli poważnych obrażeń. Gdy doszło do zderzenia, pociąg był w trakcie hamowania, dlatego siła uderzenia nie była na tyle duża, by stanowić duże zagrożenie.

- Najprawdopodobniej pociąg jechał wolno, ponieważ hamował przed stacją. Po uderzeniu przepchnął samochód o kilkanaście metrów. Zniszczona jest przednia część pojazdu po stronie pasażera. Jak na zderzenie z pociągiem zniszczenia nie są poważne. Można tu mówić o sporym szczęściu osób, które jechały autem - przekazał reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter.

Zdjęcia oraz nagrania wideo z miejsca wypadku opublikowane przez TVN Warszawa wyglądają groźnie - samochód ma zmiażdżony prawy bok i rzeczywiście można tu mówić o ogromnym szczęściu. Gdyby pociąg jechał szybciej, najpewniej doszłoby do tragedii.

Jak informuje WTP, w okolicy wypadku występują obecnie poważne utrudnienia w ruchu pociągów na linii WKD. Na stronie wtp.waw.pl oraz pod numerem telefonu 19115 można uzyska szczegółowe informacje, dotyczące zmian w organizacji ruchu.

Torowisko jest zablokowane w obu kierunkach. Służby już od kilku tygodni apelują o wzmożoną czujność na drogach ze względu m.in. na trudne warunki pogodowe, które znacznie utrudniają płynne poruszanie się po drogach. Chwila nieuwagi może nas kosztować życie, dlatego warto zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia auta.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Warszawa w pigułce/TVN Warszawa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News