SOP wypadek aut
Fot. East News Piotr Molecki
Mateusz Sidorek - 15 Lutego 2021

Wypadek trzech aut z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. Dwie osoby lekko poszkodowane

W Warszawie miał miejsce wypadek z udziałem samochodu SOP, czyli Służby Ochrony Państwa. Do zderzenia trzech aut doszło na ulicy Wołoskiej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez straż pożarną jedna osoba straciła przytomność wskutek uderzenia. W wyniku zdarzenia ulica Wołoska w kierunku Ursynowa została zablokowana.

Początkowo nieoficjalne informacje o zderzeniu samochodu należącego do SOP przekazał reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. Dziennikarz powiadomił media o wypadku z udziałem trzech wypadków, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Wołoskiej z Madalińskiego.

Następnie wiadomości o zderzeniu pojazdu SOP zostały potwierdzone przez policję. Z przekazanych informacji wynika, że do zdarzenia w Warszawie doszło w poniedziałek 15 lutego około godziny 13:00. W pojeździe Służby Ochrony Państwa wówczas nie przewożono jednak żadnej osoby chronionej.

Wypadek z udziałem pojazdu SOP

Informacje o niebezpiecznie wyglądającym wypadku z udziałem samochodu SOP przekazał reporter Mateusz Szmelter, który pojawił się na miejscu zdarzenia.

Na skrzyżowaniu Wołoskiej z Madalińskiego doszło do zderzenia. Jak ustaliłem nieoficjalnie, jedno z aut należy do Służby Ochrony Państwa – przekazał reporter.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaCzytaj dalej

Doniesienia potwierdziła Monika Nawrat ze stołecznej policji, która udzieliła w tej sprawie komentarza dla mediów. Wypowiedź funkcjonariuszki pojawiła się na łamach „TVN24”.

Około 13 godziny na skrzyżowaniu Madalińskiego z Wołoską doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jeden z nich należy do SOP-u, który nie przewoził w tym czasie osoby chronionej – powiedziała Monika Nawrat.

Straż pożarna przekazała też informacje o szczegółach zderzenia i poszkodowanych. Okazało się, że w jednym z samochodów znajdował się kierowca, który stracił przytomność. Służby ewakuowały go, a resztę osób podano obserwacji.

W zdarzeniu brał udział mercedes i skoda. W skodzie znajdował się nieprzytomny kierowca, który został ewakuowany z auta przez strażaków i przekazany pogotowiu ratunkowemu. Mercedesem podróżowały dwie osoby, które znajdują się pod opieką pogotowia, na obserwacji – słowa Michała Konopki ze stołecznej straży pożarnej cytuje „TVN24”.

SOP zapowiada wyjaśnienie okoliczności wypadku. Na drodze utrudnienia

Stanowisko w tej sprawie zajął też rzecznik prasowy Komendanta SOP ppłk Bogusław Piórkowski, który potwierdził zderzenie i zapowiedział śledztwo mające wyjaśnić okoliczności wypadku z 15 lutego.

Nasi funkcjonariusze udzielali pomocy przedmedycznej pasażerom z drugiego auta. Karetka zabrała jedną z tych osób do szpitala. Na miejscu trwają czynności policyjne. Okoliczności wypadku będą wyjaśnienie – słowa rzecznika prasowego Komentanta SOP cytuje „TNV24”.

Jak donosi reporter stacji, w zdarzeniu wzięły udział bus mercedes należący do SOP, skoda oraz volvo. Po wypadku zablokowana została ulica Wołoska w kierunku Ursynowa. Na trasę objazdową zostały skierowane autobusy linii 138 oraz 168.

Bus mercedes SOP-u, skoda, która prawdopodobnie należy do przewozów osobowych oraz volvo, ale to ostatnie auto ma tylko lekko uszkodzoną tylną część karoserii. Najbardziej rozbita jest skoda, która ma mocno uszkodzony przód i bok. W mercedesie widać z kolei uszkodzenia głównie z przodu – mówi reporter Mateusz Szmelter.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bezdomnych, którzy piją i śpią w kościele. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News