wypadek nastoletni bracia
Fot. policja
Mateusz Sidorek - 24 Lutego 2021

Nastoletni bracia walczą o życie, są w ciężkim stanie. Groźny wypadek w Wielkopolsce

W wtorek 23 lutego wieczorem doszło do dramatycznego wypadku. Na drodze krajowej nr 11 w wielkopolskich Piaskach motorower, którym jechało dwóch nastoletnich braci, zderzył się z samochodem dostawczym. Chłopcy w wieku 14 i 17 lat zostali przetransportowani do szpitala, gdzie obecnie walczą o życie. Obaj są w bardzo ciężkim stanie.

Wypadek, który miał miejsce we wtorek po godzinie 19:00, skończył się dramatycznie.Na prostym odcinku drogi krajowej nr 11 w wielkopolskich Piaskach mieszkańcy powiatu kępińskiego w wieku 14 i 17 lat, którzy jechali motorowerem, zderzyli się z samochodem dostawczym prowadzonym przez 38-latka.

Nastolatkowie, którzy ulegli wypadkowi, jechali w kierunku Kępna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji do zderzenia doszło, gdy kierujący busem mieszkaniec gminy Byczyna w województwie opolskim próbował skręcić w stronę parkingu.

Dramatyczny wypadek w Piaskowie

Informacje dotyczące wypadku przekazał rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski. Funkcjonariusz zaznaczył jednak, że jak dotąd nie można jednoznacznie wskazać winnego spowodowania wypadku.

Z relacji rzecznika prasowego kępińskiej policji wynika też, że najprawdopodobniej kierowca samochodu dostawczego wymusił pierwszeństwo. W celu dalszych wyjaśnień służby zabezpieczyły monitoring z pobliskich fabryk, którego kamery skierowane są na drogę.

Po śmierci Ryszarda Kotysa do obsady „Świata według Kiepskich” dołącza nowa postaćPo śmierci Ryszarda Kotysa do obsady „Świata według Kiepskich” dołącza nowa postaćCzytaj dalej

Nastolatkowie odnieśli poważne obrażenia w wypadku

Na miejscu pojawiły się służby medyczne, które przetransportowały nastoletnich braci do szpitali w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu. Obaj chłopcy odnieśli bardzo ciężkie obrażenia podczas tego zdarzenia.

17-letni pacjent trafił na oddział chirurgii dziecięcej; doznał wielonarządowego urazu, a jego stan zdrowia jest dość ciężki – słowa rzecznika prasowego ostrowskiego szpitala lekarz Adama Stangreta cytuje RMF24.

Zgodnie z przekazanymi informacjami 14-latek walczy o życie w szpitalu w Kaliszu. Jego stan także jest bardzo ciężki, co potwierdził rzecznik prasowy Paweł Gawroński.

Chłopiec przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej – potwierdził.

Na miejscu służby będą ustalały dokładne okoliczności, w jakich doszło do makabrycznego wypadku. Nie ma też informacji dotyczących stanu zdrowia 38-letniego mężczyzny, który prowadził samochód dostawczy.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wypadku we Wrocławiu. Ruchome schody wciągnęły nogę 3,5-latka. Zdarzenie wymagało interwencji strażaków. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News