Wybuch w polskiej miejscowości
PSP Nowy Sącz
Monika Majko - 7 Lutego 2021

Wybuch w Muszynie. Jedna osoba trafiła do szpitala

W sobotnie popołudnie potężny wybuch wstrząsnął mieszkańcami Muszyny w województwie małopolskim. Eksplozja spowodowała wyrwanie ściany w przybudówce. W pomieszczeniu w czasie zdarzenia przebywało dwóch mężczyzn.

Z informacji przekazanych przez media wynika, że najprawdopodobniej w budynku doszło do rozszczelnienia się instalacji gazowej. Jeden z mężczyzn zdołał wyjść z budynku o własnych siłach, drugi poszkodowany został wyniesiony przez sąsiada.

Wybuch w Muszynie - jedna osoba trafiła do szpitala

Do wybuchu przy ul. Kościelnej w Muszynie doszło w sobotę 6 lutego br. Mieszkańcy miejscowości usłyszeli potężny huk. Wybuch był tak silny, że wyrwał ścianę przybudówki, w której prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej.

Jak poinformowała „Gazeta Krakowska”, w pomieszczeniu przebywało dwóch mężczyzn, a jeden z nich doznał poważnych poparzeń. 68-latek nie był w stanie samodzielnie wydostać się z budynku. Poszkodowany senior trafił do szpitala.

Na miejsce natychmiast zjawiły się służby ratunkowe. W akcji udział brały jednostki: JRG w Krynicy zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Muszyna Folwark. W trakcie działań ratunkowych ustalono, że w przybudówce doszło do wybuchu gazu propan-butan.

Żona pożegnała Krzysztofa KowalewskiegoŻona pożegnała Krzysztofa KowalewskiegoCzytaj dalej

- W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. W chwili wybuchu gazu w budynku znajdowały się dwie osoby. Jedna osoba opuściła pomieszczenie o własnych siłach, a druga została ewakuowana przez osobę postronną przybyłą na miejsce zdarzenia - przekazali strażacy w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

Budynek był w części murowany, a w części drewniany. Eksplozja gazu doprowadziła do uszkodzenia drewnianej części przybudówki. Na miejscu zdarzenia strażacy zabezpieczyli budynek. Usunięto nadpalone i naruszone części ścian i dachu pomieszczenia.

Pracujący na miejscu strażacy udzielili również pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, a także pomogli ratownikom medycznym w przetransportowaniu 68-latka do karetki. Akcja ratunkowa straży pożarnej trwała godzinę.

Na miejsce zdarzenia wezwano również technika kryminalistyki oraz biegłego pożarnictwa. Teraz sprawę bezpośrednich przyczyn wybuchu wyjaśni śledztwo. Niedawno krajem wstrząsnęły także informacje o potężnym wybuchu gazu w Solcu Kujawskim w województwie kujawsko-pomorskim.

W wyniku tej eksplozji zawalił się dwukondygnacyjny domek działkowy, a poszkodowany został 65-letni mężczyzna. Poparzony senior został przetransportowany do okolicznego szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News