Wielkanoc 2021
Facebook.com/kancelaria.premiera
Monika Majko - 11 Marca 2021

Zapytali ministra zdrowia o Wielkanoc. Możliwe wprowadzenie obostrzeń w całej Polsce

Z informacji przekazanych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że polski rząd nie planuje łagodzenia restrykcji sanitarnych przed tegoroczną Wielkanocą. Szef resortu zdrowia przekazał Polakom niepokojące wiadomości.

Rząd zdecydował o rozszerzeniu surowych restrykcji sanitarnych na kolejne regiony. Od 15 marca mieszkańcy województwa mazowieckiego oraz lubuskiego będą musieli dostosować się do nowych wytycznych. Niestety, prawdopodobnie ograniczenia nie ulegną złagodzeniu przed tegoroczną Wielkanocą.

Wielkanoc 2021 - święta po raz kolejny odbędą się w reżimie sanitarnym

W związku ponownym nagłym wzrostem liczby nowych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju, Polski rząd zdecydował o rozszerzeniu strefy obowiązywania surowego reżimu sanitarnego o kolejne regiony. Od 15 marca dodatkowe obostrzenia obejmą mieszkańców województwa mazowieckiego i lubuskiego.

- W tej chwili jeszcze zdecydowaliśmy się na wprowadzanie obostrzeń w tych dwóch regionach (woj. lubuskie i mazowieckie), ale rzeczywiście jest też taka możliwość, że w perspektywie najbliższych tygodni może pojawić się taka sytuacja, że te wprowadzane kolejne obostrzenia będą miały już charakter ogólnopolski - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe regulacje mają obowiązywać na tych terenach do niedzieli 28 marca br. Obostrzenia spowodują m.in. zamknięcie hoteli, basenów oraz większości sklepów w galeriach handlowych. Te same ograniczenia obowiązują już Warmii i Mazurach, a na Pomorzu wejdą w życiu już od 13 marca.

Nagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaNagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaCzytaj dalej

Do 28 marca w całym kraju obowiązują również dotychczasowe ograniczenia sanitarne, w tym m.in. nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych maseczką ochronną, zakaz organizacji wesel, komunii i przyjęć okolicznościowych oraz limity klientów w placówkach handlowych i usługowych.

Adam Niedzielski został również zapytany, czy możliwe jest wprowadzenie zaostrzonego rygoru sanitarnego na terenie całego kraju jeszcze przed okresem Świąt Wielkanocnych. Słowa ministra zdrowia nie napawają optymizmem.

- Prowadzimy wewnętrznie dyskusję nad tym, czy już ta skala zachorowań powinna powodować podejmowanie takich decyzji ogólnopolskich, czy jednak w jakiś sposób jeszcze dopuszczać regionalizację - przekazał szef resortu zdrowia.

Już wcześniej minister Niedzielski ostrzegał Polaków, że w tym roku święta Wielkanocne ponownie odbędą się w reżimie sanitarnym. Szef resortu zdrowia podkreślił jednak, że być może tuż po nich nastąpi szczyt zachorowań, a po nim będzie możliwość złagodzenia części restrykcji.

- [...] jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą - powiedział Adam Niedzielski.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News