TVP wielka burza
Fot. YouTube „Bądźmy Razem. TVP”
Mateusz Sidorek - 15 Lutego 2021

TVP promuje kanał dla kobiet. Internauci oburzeni stereotypowym obrazem Polki

W mediach pojawiła się reklama nowej stacji TVP, która ma być skierowana do kobiet. Wizja Telewizji Publicznej jednak nie przypadła do gustu wielu widzom. Polki są oburzone powielaniem stereotypowego obrazu kobiety. W materiale wideo promującym nowy program dominuje róż, a kobietę znajdziemy w kuchni.

Okazuje, że TVP postanowiło wykorzystać część budżetu, by stworzyć nową stację, która będzie skierowana do kobiet. Na platformie YouTube oficjalne konto „Bądźmy razem. TVP” opublikowało już nagranie promujące nowy program. Po obejrzeniu reklamy wiele kobiet złapało się za głowy i postanowiło napisać w komentarzach, co sądzi o wizji Telewizji Polskiej.

I tak oto będzie wyglądała stacja TVP Kobieta. Cała będzie na różowo, pełna szalenie uśmiechniętych Polek, które czas spędzają w kuchni na gotowaniu czy też w ogrodzie. Radości co niemiara. Wszystko to widzimy z piękną muzyką w tle – „Pretty Women”.

Kobiety krytykują TVP za powielanie krzywdzących stereotypów

Jak się okazuje, nie wszystkie kobiety utożsamiają się z bohaterkami TVP. Choć Telewizja Polska sugeruje w reklamie, że najważniejsza jest jedność kobiet, to Polki nie bardzo zgadzają się z takim podejściem.

Reklama TVP powiela mnóstwo stereotypów, tym samym wspierając patriarchat. Bo czy kobiety mogą kojarzyć się z czymkolwiek innym niż róż, kuchnia, dzieci, dbanie o dom i filmy romantyczne? Prawdopodobnie brakuje jedynie zajadania się lodami na kanapie, śledząc „Dziennik Bridget Jones”.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaCzytaj dalej

Sytuacja ta budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza że jeszcze niedawno podczas protestów Strajku Kobiet w TVP pojawiało się wiele krytycznych głosów pod adresem demonstrantek. Niektóre komentarze były poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Odpowiedź kobiet na reklamę nowej stacji TVP

Po obejrzeniu reklamy nowej stacji TVP kobiety postanowiły pokazać, że nie utożsamiają się z postaciami wykreowanymi przez Telewizję Publiczną. Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy.

Jeeej wszystkie jesteśmy idiotkami ubranymi na różowo, całe życie spędzającymi w kuchni albo blasku fleszy. Ja jestem elektroradiolożką i codziennie patrzę w szpitalach na chorych ludzi i narażam życie badając ludzi z chorobami zakaźnymi. Może coś o kobietach poza kuchnią? Chętnie udzielę wywiadu i opowiem czym kobiety naprawdę się zajmują – czytamy w komentarzu.

Takich wiadomości zostawianych przez kobiety pojawiło się zdecydowanie więcej. Wiele Polek hasło „Bądźmy Razem z kobietami” uznaje za nic więcej, jedynie pokaz hipokryzji.

Wspaniały, cukierkowo- różowy świat... Kobieta nad brokułem, albo w ... lodziarni (Freudian slip? :D)Żałosna zajawka sprowadzająca rolę kobiety do bycia kurą domową, ewentualnie... modelką... Może w latach 50-tych mogłoby takie "dzieło" przejść bez czkawki. Producenci obudźcie się, XXI wiek należy do kobiet, odważnych, przedsiębiorczych, wrażliwych i mądrych. Żadna ilość kiczowatych produkcji przykrywających próby prania mózgu i wtłaczania kobiet w przebrzmiałe schematy, tego nie zmieni. Just give up already – pisze inna internautka.

Całe nagranie możecie zobaczyć tutaj. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o brutalnej interwencji policji w restauracji w Legionowie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plotek.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News