zdjęcie nie wie
Fot. REDDIT/DRFETUSRN
Mateusz Sidorek - 15 Lutego 2021

Większość internautów nie ma pojęcia, co znajduje się na zdjęciu. Zadanie dla największych bystrzaków

Mnóstwo osób patrząc na to zdjęcie, widzi ludzkie zęby. W rzeczywistości jednak na tej fotografii oglądamy białe papryki roczne. Trudno dziwić się osobom, które się mylą, ponieważ na pierwszy rzut oka rzeczywiście wydawać się może, że patrzymy na ludzkie uzębienie, a nie warzywa. Poradzilibyście sobie z tym małym złudzeniem optycznym?

Jak wiele podobnych zdjęć, które później zaczęły służyć jako zagadki obrazkowe, to złudzenie optyczne prawdopodobnie zostało odkryte przypadkowo. Autor fotografii musiał przygotowywać posiłek, gdy nagle zauważył, że warzywa przypominają ludzkie zęby. Postanowił podzielić się tym odkryciem na portalu „Reddit”.

Szybko okazało się, że biała papryka na zdjęciu przypomina ludzkie zęby. Dopiero wetknięte w nie fragmenty pomidorów sprawiają, że możemy jednogłośnie odróżnić warzywa od ludzkiego uzębienia. Fotografia opublikowana na portalu „Reddit” wywołała ogromne zainteresowanie.

Zdjęcie papryk, które wyglądają jak zęby

Opublikowane zdjęcie białych papryk, które prawdopodobnie miały być częścią obiadu autora, stało się bardzo popularne. Użytkownicy portalu „Reddit” zostawiali pod fotografią serduszka jak szaleni, aż wreszcie miało już ponad 80 tysięcy polubień.

Internauci wymieniali się spostrzeżeniami dotyczącymi białych papryk. Część z nich porównała widok do koszmarnej wizji, w której człowiek budzi się i wypluwa swoje zęby jeden za drugim. Dopiero ujrzenie pomidorów uspokoiło, niektórych użytkowników.

Mateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakMateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakCzytaj dalej

Ciekawscy zaczęli zadawać pytania, dlaczego papryka jest biała. Warzywo to pochodzi z tropikalnych obszarów Ameryki, jednak uprawia się je w wielu miejscach – także w Polsce.

Papryka roczna, papryka owocowa, pieprzowiec roczny, pieprzowiec ostry, pieprz chilijski, pieprz turecki czy pieprz hiszpański – warzywo to ma mnóstwo nazw zwyczajowych.

Co ciekawe, choć najpopularniejsze są papryki czerwone, żółte i zielone, to jednak można trafić na wiele innych kolorów. Chodząc po największych straganach warzywnych, możemy trafić między innymi na papryki lawendowe, brązowe, białe a nawet ciemnofioletowe.

Ciekawe, ile czasu zajęło wam zorientowanie się, że właśnie patrzycie na białe papryki faszerowane pomidorami, a nie ludzkie zęby. Żeby szybko wychwycić różnicę trzeba być prawdziwym bystrzakiem.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o iluzji, w którą wystarczy wpatrywać się przez 10 sekund, by zobaczyć różnicę. Musicie skupić się na czarnej kropce. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

zdjęcie papryki

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Reddit

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News