informacje nie żyje
Fot. Pixabay.com ScorpionD (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 14 Lutego 2021

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa Wierzbicka

Przekazano informacje o śmierci Teresy Wierzbickiej. Ceniona pedagog z wieloletnim doświadczeniem zmarła w piątek 13 lutego. Była dyrektorką katowickiego I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, a dziś Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach. Pod wpisem na Facebooku pojawia się mnóstwo wspomnień jej wychowanków.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o śmierci wieloletniej dyrektorki katowickiego liceum. Na facebookowym profilu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach opublikowano smutną wiadomość. Pod wpisem ruszyła fala poruszających komentarzy byłych uczniów Teresy Wierzbickiej.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami Teresa Wierzbicka była dyrektorką katowickiego liceum w latach 1987-2009. Zostanie zapamiętana jako wybitnie utalentowany pedagog, który wprowadził w placówce nowe rozwiązania edukacyjne.

Informacje o Teresie Wierzbickiej

Według opublikowanych informacji na profilu katowickiej szkoły, Teresa Wierzbicka ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Została nauczycielką języka w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika Wierzbicka zaczęła nauczać od 1985 roku. Dwa lata później została już dyrektorką placówki. W 1990 roku porozumiała się z ambasadą Francji i Ministerstwem Edukacji i Nauki, wdrażając w życie projekt utworzenia specjalnych klas.

Większość osób popełnia ten sam błąd. Kostki toaletowe zakłada się w inny sposóbWiększość osób popełnia ten sam błąd. Kostki toaletowe zakłada się w inny sposóbCzytaj dalej

Ze smutkiem informujemy… Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość... Dziś, 13 lutego odeszła na zawsze, nieodżałowanej pamięci, Pani Teresa Wierzbicka – wieloletni dyrektor naszej szkoły, wybitny nauczyciel, pedagog i wychowawca. Z wielkim bólem żegna ją cała społeczność kopernikowska – czytamy na profilu szkoły.

Dzięki inicjatywie Wierzbickiej w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika powstały klasy dwujęzyczne z francuskim. W związku z reformą edukacji przeprowadzoną w 1999 roku, Wierzbicka zaangażowała się w utworzenie 3-letniego Gimnazjum Dwujęzycznego.

Zgodnie z dekretem premiera Republiki Francuskiej w 2001 roku, Teresa Wierzbicka otrzymała od Ministra Edukacji Narodowej Francji order Palm Akademickich za udział w rozpowszechnianiu kultury francuskiej w Polsce.

Pani profesor Teresa Wierzbicka była moją nauczycielka języka polskiego. Do dziś wspominam te lekcje. Z maturą nie było problemu. Myślę, że to dzięki niej do dziś pisanie przychodzi mi lekko, choć czasami potrzeba weny – wspomnienie jednej z uczennic cytuje portal „Nasze miasto”.

Kondolencje dla rodziny pani Profesor. Była wspaniałym pedagogiem. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci – dodaje inny uczeń.

Profesor słynęła z życzliwego podejścia i chęci niesienia pomocy potrzebującym ludziom. Osoby, które pamiętają jej zasługi, przypominają o nich pod wpisem.

Pani Dyrektor dała mi szansę, kiedy miałem poważne kłopoty. To wielka strata. Moje kondolencje dla rodziny – czytamy w komentarzu.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, ile zarabia trener polskich skoczków narciarskich. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

informacje nie żyje nauczycielka

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News