Tadeusz Rydzyk - sklep
ALEX MARCINOWSKI/East News
Monika Majko - 10 Marca 2021

Hitem w sklepie Tadeusza Rydzyka okazała się książka nt. współżycia

Tadeusz Rydzyk założył Fundację „Lux Veritatis” w 1998 roku. Jest ona m.in. nadawcą Telewizji Trwam, a także zajmuje się produkcją filmów i organizacją wydarzeń religijno-kulturalnych. Fundacja prowadzi również sklep internetowy, a hitem witryny okazała się być katolicka książka o seksie.

Książka pt. „Seks jest boski, czyli erotyka katolika”, autorstwa o. Ksawerego Knotza i Krystyny Strączek bije rekordy popularności w internetowym sklepie Fundacji ojca Tadeusza Rydzyka. Tuż przed dniem kobiet księgarnia wyprzedała wszystkie zapasy.

Tadeusz Rydzyk założył swoją fundację w 1998 roku

Niedawno na jaw wyszły kolejne informacje dotyczące kontrowersyjnych źródeł finansowania działań, podejmowanych przez fundację „Lux Veritatis”, należącą do ojca Rydzyka. Organizacja miała m.in. otrzymać jakiś czas temu ponad 400 tysięcy złotych od Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

„Lux Veritatis” jest oficjalnym nadawcą Telewizji Trwam, a także zajmuje się szeroką działalnością kulturalną. Fundacja prowadzi również sklep internetowy, w tym m.in. katolicką księgarnię. Okazuje się, że niektóre oferowane przez nią pozycje są prawdziwym hitem.

Jak podał portal warszawawpigułce.pl, tuż przed Dniem Kobiet w księgarni „Lux Veritatis” wyprzedała się książka pt. „Seks jest boski, czyli erotyka katolika”. Co ciekawe, pozycja ta już wcześniej budziła ogromne zainteresowanie, a jej nakład miał zniknąć w całości z zapasów sklepu również przed świętami Bożego Narodzenia.

Nie żyje Tomasz Kowalczyk. Miał wypadek w Tatrach, osierocił czwórkę dzieciNie żyje Tomasz Kowalczyk. Miał wypadek w Tatrach, osierocił czwórkę dzieciCzytaj dalej

Autorzy książki zalecają parom czerpanie przyjemności z seksu i traktowanie go jako pomoc w budowaniu poczucia więzi i bliskości. O. Ksawery Knotz i Krystyny Strączek starają się rozprawić ze stereotypami dotyczącymi seksu katolików i skłaniają czytelników m.in. do refleksji na temat etyki używania antykoncepcji.

- Czy we współczesnym świecie coś nas jeszcze może przekonać do katolickiej wizji miłości i seksu? I skąd ksiądz zna się tak dobrze na seksie? Ojciec Knotz w swojej książce "Seks jest boski, czyli erotyka katolika" odpowiada na te i wiele innych intrygujących pytań. Zdradza też, co go zainspirowało, aby zająć się tym trudnym i często kontrowersyjnym tematem - napisano w opisie do książki.

W opisie pozycji na stronie internetowej księgarni ojca Rydzyka podkreślono również, że niektórzy katoliccy teologowie uważają orgazm za „przedsionek nieba”. Książka kosztuje niecałe 30 złotych, jednak jest obecnie niedostępna w magazynie.

Niedawno Tadeusz Rydzyk apelował do wiernych o przekazanie środków 1% z podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość, która ściśle współpracuje z Radiem Maryja. Prośba duchownego o pieniądze po raz kolejny wywołała spore poruszenie.

- Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwości przekazania 1 proc. podatku na rzecz naszej fundacji - przekazał w oficjalnym komunikacie toruński redemptorysta.

Tadeusz Rydzyk prowadzi również księgarnie internetowąScreen sklep.luxveritatis.pl

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Warszawa w pigułce/Fundacja Lux veritatis

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News