Tomasz Kowalczyk nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 10 Marca 2021

Nie żyje Tomasz Kowalczyk. Miał wypadek w Tatrach, osierocił czwórkę dzieci

W tragicznych okolicznościach zmarł Tomasz Kowalczyk, dyrektor jednego z warszawskich liceów. Ceniony pedagog odszedł w szpitalu 9 marca 2021 roku, a smutne informacje obiegły krajowe media. 51-latek osierocił czwórkę dzieci.

W środę 3 marca 2021 roku Tomasz Kowalczyk uległ poważnemu wypadkowi podczas wspinaczki w Tatrach. Lekarze przez kilka dni walczyli o jego życie w szpitalu. Niestety, ceniony pedagog odniósł zbyt rozległe obrażenia.

Tomasz Kowalczyk nie żyje

Tomasz Kowalczyk od 14 lat pełnił funkcję dyrektora katolickiego liceum im. bł. ks. Romana Archutowskiego na warszawskich Bielanach.Pedagog uległ poważnemu wypadkowi podczas wspinaczki na Progu Mnichowym w Tatrach w środę 3 marca br.

51-latek w trakcie wspinaczki odpadł od ściany. Wskutek upadku z wysokości Tomasz Kowalczyk doznał poważnego urazu głowy. Rannemu mężczyźnie natychmiast udzielono pomocy, a na miejsce wezwano służby ratunkowe.

Jak przekazał „Gość Warszawski”, Kowalczyk został przetransportowany za pomocą śmigłowca TOPR do szpitala w Zakopanem, a następnie przeszedł operację w Nowym Targu. Gdy wieści o wypadku dotarły do uczniów liceum, natychmiast zorganizowali modlitewne czuwanie.

Syn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnySyn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnyCzytaj dalej

- Tak, pan dyrektor miał wypadek i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Już jest po poważnej operacji, która odbyła się wczoraj i teraz czekamy na wieści na temat jego stanu zdrowia - potwierdził w rozmowie z portalem tustolica.pl doniesienia o wypadku dyrektora liceum jego zastępca, Artur Fijałkowski.

Uczniowie czuwali od godz. 22:00 do 7:40 rano, a następnie poprosili o dołączenie do modlitwy różańcowej w intencji dyrektora. Lekarze długo walczyli o jego życie, niestety, 51-latek zmarł we wtorek 9 marca w godzinach porannych.

- Dyrektor Tomasz Kowalczyk podkreślał, że liczy się ''uczeń, a nie numer w dzienniku, a nauczyciele kierują się zasadą, że kształcąc - wychowują''. [...] Pracownicy i uczniowie wspominają go jako dobrego i ciepłego człowieka - podkreślił Artur Fijałkowski, wicedyrektor LO im. bł. księdza Romana Archutowskiego.

Tomasz Kowalczyk zmarł w wieku 51 lat. Ceniony pedagog pozostawił żonę i osierocił czwórkę dzieci. Śmierć mężczyzny to ogromny cios nie tylko dla bliskich, ale również uczniów kierowanej przez niego szkoły oraz współpracowników.

- Zawsze kochał góry. Wspinaczka górska w tradycji biblijnej to jest sięgnięcie nieba - przekazał podczas mszy świętej w intencji zmarłego 51-latka ksiądz Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii błogosławionego Edwarda Detkensa.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/TVP Info/ Tu Stolica

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News