Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News
Patryk Przybyłowski - 18 Lutego 2021

Tadeusz Rydzyk prosi o przekazywanie 1% podatku. Wydał specjalny komunikat

Tadeusz Rydzyk swoim apelem mógł podnieść ciśnienie niejednej osobie. Redemptorysta zwrócił się do wszystkich o przekazywanie jego fundacji środków z 1% podatku. Swoją prośbę argumentuje kryzysem związanym z pandemią.

Tadeusz Rydzyk zamieścił specjalny komunikat, w którym zachęca do przekazywania funduszy na poczet Fundacji Nasza Przyszłość.

- Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwości przekazania 1 proc. podatku na rzecz naszej fundacji- takie słowa znajdziemy w komunikacie wystosowanym przez „Ojca Dyrektora”.

Temat wpłat został również szeroko poruszony na antenie Radia Maryja. Podczas audycji głos zabrała Lidia Kochanowicz-Mańk, która pełni rolę dyrektora finansowego fundacji. Poprosiła wszystkich o odhaczenie specjalnego pola oznaczającego zgodę, na przekazanie fundacji danych o osobie wpłacającej.

- Osoby, które przekazują nam 1 proc., w większości zaznaczają ten kwadrat. Mogą potem zadzwonić do nas i sprawdzić, czy 1 proc. został przekazany. Zdarzało się w poprzednich latach, że 1 proc. nie był nam przekazany, nie mogliśmy odnaleźć darczyńcy i musieliśmy interweniować w urzędzie skarbowym - wytłumaczyła.

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiTragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiCzytaj dalej

Chociaż Fundacja Nasza Przyszłość jest mniej znana niż Fundacja Lux Veritatis, nie oznacza to, że może narzekać na brak środków. W ubiegłym roku tylko dzięki 1% podatku uzbierała 4,9 miliona złotych.

Tadeusz Rydzyk podkreśla, że działalność fundacji jest bardzo szeroko zakrojona.

- Współfinansujemy badania naukowe Instytutu Pamięć i Tożsamość. Na ukończeniu jest już drugi profesjonalny film, tym razem "Nędzarz i Madame". Organizujemy koncerty religijno-patriotyczne dla dzieci i młodzieży, a także animujemy współpracę młodzieży z różnymi domami seniorów. Możliwe są letnie staże i praktyki studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wydaliśmy i rozdaliśmy bezpłatnie kilkaset tysięcy książek pomagających w formacji dzieci i młodzieży - chwali się toruński duchowny.

Przypominamy, że deklaracje podatkowe dostępne są od 15 lutego w formie elektronicznej. Aby mieć podgląd w swój e-PIT należy wejść na stronę podatki.gov.pl.

Podczas akceptowania rozliczenia należy upewnić się, czy w systemie znajdują się odpowiednie dane. Z tego poziomu możemy również wybrać czy przekazujemy 1% na rzecz jakiejś organizacji pożytku publicznego, a jeśli tak, to wskazać jakiej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Radio Maryja

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News