Nie żyje aktor Trevor Peacock
Pixabay.com Henryk Niestrój
Bartłomiej Cieślak - 9 Marca 2021

Nie żyje brytyjski aktor Trevor Peacock. Polacy znali go z serialu na TVN

Trevor Peacock, znany brytyjski aktor, zmarł nad ranem 8 marca. Miał 89 lat. Od wielu lat cierpiał na demencję. Polscy widzowie mogą go kojarzyć dzięki roli w serialu "Hotel Babylon", który pojawiał się zarówno na stacji TVN Style, jak i TVP2.

Trevor Peacock zadebiutował na profesjonalnej scenie teatralnej już w 1962 roku. Z kolei rok później rozpoczęła się jego kariera filmowa. Na pierwszą rolę w telewizji musiał czekać do 1968 roku, ale jego kariera na małym ekranie na dobre rozpoczęła się dopiero w latach 80.

Wtedy to stacja BBC zaangażowała go do swojego wielkiego projektu, w ramach którego postanowiono zekranizować wszystkie sztuki Williama Szekspira. Zagrał tam m.in. tytułową rolę w „Tytusie Andronikusie”. Część z tych spektakli trafiła do Polski w ramach kolekcji Gazety Wyborczej, ukazującej się na płytach DVD.

Aktor najbardziej znany jest jednak z występów w licznych serialach. W mniejszych lub większych rolach pojawiał się w takich produkcjach jak „EastEnders”, „Madame Bovary”, „The Old Curiosity Shop”, „Between The Lines”, „Wish Me Luck”, „Jonathan Creek” czy „Hotel Babylon”.

To właśnie ten ostatni serial może być najlepiej kojarzony przez widzów z Polski, bowiem „Hotel Babylon” emitowany był przez stację TVN Style, która pokazała cztery jego serie. Z kolei TVP2 wyemitowała pierwszą serię serialu. W polskiej wersji językowej nadawany był również na BBC Entertainment i BBC HD.

Syn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnySyn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnyCzytaj dalej

Najbardziej znany był z roli Jima Trotta, czyli bohatera bardzo popularnego serialu komediowego „Pastor na obcasach”. Emitowany był on w latach 1994-2007.

Warto zauważyć, że Trevor Peacock zaczynał karierę jako piosenkarz. Był również autorem tekstów piosenek i kompozytorem. Dosyć szybko jednak zrozumiał, że jego największą pasją, z którą chce związać swoją karierę zawodową, jest właśnie aktorstwo.

Niestety, rodzina właśnie potwierdziła informacje o śmierci aktora. Nie podano przyczyny, wiadomo jednak, że Trevor Peacock od wielu lat cierpiał na demencję. Odszedł z tego świata mając 89 lat.

- Trevor Peacock, aktor, pisarz i autor tekstów piosenek, odszedł w wieku 89 lat nad ranem 8 marca 2021 roku. Trevor cierpiał na demencję - czytamy w oficjalnym oświadczeniu, które przekazała rodzina zmarłego.

Peacock był dwukrotnie żonaty. Po raz pierwszy na ślubnym kobiercu stanął z Iris Jones, jednak związek ten zakończył się rozwodem. Drugą wybranką jego serca była Tilly Tremayne. Miał jednego syna, Daniela, który także jest aktorem.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RadioZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News