„Świat według Kiepskich” - obsada
Screen „Świat według Kiepskich” youtube.com Polsat
Monika Majko - 24 Lutego 2021

Po śmierci Ryszarda Kotysa do obsady „Świata według Kiepskich” dołącza nowa postać

Ryszard Kotys odszedł 28 stycznia 2021 roku, a jego śmierć wstrząsnęła fanami serialu „Świata według Kiepskich”, w którym aktor od lat wcielał się w postać Mariana Paździocha. Po śmierci gwiazdora producenci zapowiedzieli zaskakujące zmiany w obsadzie produkcji.

MarianPaździoch w „Świecie według Kiepskich” to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci, w jakie wcielił się w czasie swojej kariery zawodowej Ryszard Kotys. Widzowie uwielbiali zrzędliwego sąsiada rodziny Kiepskich, a wielu z nich nie wyobrażało sobie bez niego kontynuacji serialu.

„Świat według Kiepskich” - producenci zapowiedzieli zmiany w obsadzie serialu

Śmierć Ryszarda Kotysa niemal wywołała ogromne poruszenie wśród fanów serialu „Świat według Kiepskich”. Wielu widzów zastanawiało się, czy producenci będą kontynuować serial bez jednej z kluczowych dla tej produkcji postaci, w którą wcielał się zmarły aktor.

- Rysiek na planie tryskał energią, ale nie lubił zaprzątać sobą głowy innych. Był bardzo uczynny, zawsze służył radą. Nauczyłam się od niego bardzo wiele, zawdzięczam mu bardzo wiele. Jest mi przykro, jestem rozdarta - mówiła w rozmowie z portalem onet.pl Renata Pałys, czyli serialowa Paździochowa.

Okazuje się jednak, że producenci serialu znaleźli zaskakujące rozwiązanie w tej trudnej sytuacji. W stałej obsadzie Ryszarda Kotysa zastąpi Sławomir Szczęśniak, który do tej pory pojawiał się w produkcji sporadycznie, wcielając się w rolę syna Mariana Paździocha - Janusza.

Krzysztof Jasiński, aktor z „BrzydUli”, jest ojcem dzieci Maryli RodowiczKrzysztof Jasiński, aktor z „BrzydUli”, jest ojcem dzieci Maryli RodowiczCzytaj dalej

Jak donosi redakcja „Super Expressu”, Janusz ma na stałe zamieszkać w mieszkaniu dotychczasowym swojego ojca. Choć fabuła serialu wciąż będzie skupiać się głównie na rodzinie Kiepskich, sąsiedzi Ferdka dalej będą pełnić ważną rolę w jego życiu i codziennych przygodach.

Sławomir Szczęśniak jest m.in. dziennikarzem oraz członkiem satyrycznego zespołu hip-hopowego T-raperzy znad Wisły. Nowy gwiazdor serialu „Świat według Kiepskich” od wielu lat współpracuje również jako copywriter z agencją reklamową PZL.

W rozmowie z portalem swiatseriali.pl Sławomir Szczęśniak przyznał, że propozycja roli w serialowym hicie stacji Polsat była dla niego sporym zaskoczeniem. Gwiazdor z chęcią skorzystał okazji, by sprawdzić się na nowej ścieżce zawodowej.

- Oczywiście! Wielce zaskoczony, tym bardziej że nie jestem i nigdy nie byłem zawodowym aktorem. To była dla mnie wielka niespodzianka również i z tego powodu, że po raz pierwszy miałem wziąć udział w projekcie, którego osobiście nie realizowałem. Do tej pory zawsze byłem "zamieszany" w scenariusz, reżyserię, piosenki, montaż itp. A tutaj miałbym mówić nie swoim tekstem i wystąpić w czymś, do czego nie przyłożyłem ręki. Wydało mi się to fascynujące - wyznał Szczęśniak.

W październiku ubiegłego roku zmarł także Dariusz Gnatowski, który również od lat związany był w polsatowskim hitem. Aktor wcielał się w rolę Arnolda Boczka, a jego śmierć również była ogromnym wstrząsem zarówno dla bliskich i fanów, jak i całej serialowej ekipy.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet/Świat seriali

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News