Ryszard Kotys
MACIEJ KULCZYNSKI/East News
Artur Łokietek - 4 Lutego 2021

Ujawniono przebieg pogrzebu Ryszarda Kotysa. Dziennikarze dotarli do miejscowego księdza

Legendarny polski aktor Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia w wyniku ciężkiej choroby. Aktor spoczął na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce, zaś sam pogrzeb miał charakter świecki - donosi fakt.pl. Gmina może w wyjątkowy sposób upamiętnić aktora.

Jak donosi fakt.pl, gmina, w której mieszkał Ryszard Kotys, jest otwarta na propozycje upamiętnienia go. Na razie jednak nie ma jeszcze konkretnych pomysłów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby takie się pojawiły.

- Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie– powiedziała „Faktowi” Agnieszka Rzeźnik inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne.

Ryszard Kotys, który w świadomości wielu Polaków zaistniał przede wszystkim jako Marian Paździoch z legendarnego serialu „Świat Według Kiepskich”, zmarł w wieku 88 lat. Miało to miejsce w nocy 28 stycznia.

Zgodnie z informacjami, którymi podzieliła się rodzina aktora, ten od wielu lat chorował na ciężką chorobę. Co ciekawe, Renata Pałys, serialowa żona aktora powiedziała, że Kotys chorował na koronawirusa. Wcześniej cierpiał także na ciężkie zapalenie płuc, po czym niestety nie wrócił do swojej dawnej sprawności.

Nie żyje były premier PolskiNie żyje były premier PolskiCzytaj dalej

Zaskakująca prawda o pogrzebie Ryszarda Kotysa

Jak ustalili dziennikarze „Faktu”, pogrzeb Ryszarda Kotysa odbył się w minionym tygodniu. Sam aktor pochodził ze wsi Mniów w województwie świętokrzyskim, jednak spoczął na cmentarzu w Lusowie niedaleko Poznania, gdzie od lat mieszkał.

- To jest sprawa rodziny i ja się nie wtrącam. Nie udzielam żadnych informacji – powiedziała cytowana przez portal Karolina Nowak, sołtys Lusowa. Dziennikarze postanowili zwrócić się więc do lokalnego księdza.

Ksiądz dr Dariusz Madejczyk, proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jadwigi i św. Jakuba AP. w Lusowie wyjawił, że pogrzeb aktora miał miejsce w ubiegłym tygodniu, jednak on sam nie brał w nim udziału. - U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki– zdradził duchowny.

Gmina jest otwarta na propozycje upamiętnienia znanego aktora. - Zazwyczaj z taką inicjatywą wychodzą różnego rodzaju stowarzyszenia, które u nas też działają, albo grupy mieszkańców – powiedziała Agnieszka Rzeźnik. Istnieje więc spora szansa na powstanie miejsca pamięci Ryszarda Kotysa.

Kotys praktycznie całe życie związany był z kinem. Występował u wielu znanych polskich twórców. Nie da się jednak ukryć, że największy rozgłos zdobył jako Marian Paździoch w „Świecie według Kiepskich”, gdzie grał nieustannie od 1999 roku. Nie tak dawno temu zmarł również serialowy Arnold Boczek, czyli Dariusz Gnatowski.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: fakt.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News