konfesjonał/zdj. ilustracyjne
Marek BAZAK/East News
Wiadomości Pikio - 15 Lutego 2021

Bezdomni piją w kościele i śpią w konfesjonałach. Policyjne interwencje w Złotoryi

Dwóch bezdomnych mężczyzn piło podczas nabożeństwa alkohol. Nic nie robili sobie uwag wiernych i mieli reagować na nie wulgaryzmami. Musiała interweniować policja.

Jak donosi "Gazeta Złotoryjska" cytowana przez TVN24, na początku lutego uczestnicy nabożeństwa w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi zauważyli dwóch mężczyzn pijących w świątyni alkohol.

Mężczyźni mieli zachowywać się wulgarnie i nic nie robić sobie z uwag zwracanych im przez wiernych. W końcu jedna z parafianek nie wytrzymała i wezwała policję.

- W kościele rzeczywiście przebywało dwóch mężczyzn. Wyszli ze świątyni, a cała interwencja miała spokojny przebieg - powiedziała TVN24 Dominika Kwakszys z policji w Złotoryi.

Sprawa jest obecnie wyjaśniana. - Funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzn, a czynności prowadzone są w kierunku popełnienia czterech wykroczeń, między innymi spożywania alkoholu w miejscu publicznym i używania słów nieprzyzwoitych - dodaje policjantka.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaCzytaj dalej

Szybko okazało się jednak, że mężczyźni, którzy pili w kościele alkohol są bezdomni. Dominika Kwakszys podkreśla w rozmowie z TVN24, że miejski ośrodek pomocy udziela takim osobom wsparcia, ale "te niejednokrotnie odmawiają pomocy, bo w schroniskach i noclegowniach trzeba być trzeźwym".

Księża zaniepokojeni

Ponadto "Gazeta Złotoryjska" przytoczyła fragment ogłoszeń parafialnych, które miały paść z kościelnej ambony jeszcze w styczniu. Wyczytać z nich można apel księży do wiernych.

"Od grudnia systematycznie tzw. element złotoryjski w kościele urządza sobie libacje alkoholowe. Kilkukrotnie nastąpiły próby kradzieży. Kradną świeczki w świecznikach i świece ołtarzowe.

Pijani śpią na ławkach i w konfesjonałach (…). Próbują zrobić noclegownię z kościoła oraz zanieczyszczają kościół. Obawiamy się, że pijani mogą być przyczyną nie tylko profanacji i zniszczeń w kościele, ale nie daj Boże wywołania pożaru" - mieli usłyszeć wierni.

Księża proszą wszystkich parafian, o zgłaszanie podobnych zdarzeń policji i straży miejskiej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: money.pl, kis.gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News