Sławomir Świerzyński
youtube.com Bayer Full
Monika Majko - 18 Listopada 2020

Ujawnili, jak żyje Sławomir Świerzyński. Nie tylko helikopter i jacht, nie mieści się w głowie

Sławomir Świerzyński jest jednym z beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury, który wzbudził ostatnio sporo kontrowersji. Na ja wyszło w jakich luksusach żyje piosenkarz, któremu państwo przyznało ponad pół miliona zapomogi z rządowych pieniędzy.

Sławomir Świerzyński zwrócił się o pomoc finansową do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Wsparcia Artystów. Piosenkarzowi i jego żonie łącznie przyznano 550 tysięcy złotych wsparcia, a kwota ta wywołała ogromne kontrowersje. Na jaw wyszło, w jakich luksusach żyje muzyk i jego rodzina, Polacy są w szoku.

Sławomir Świerzyński dostał ponad pół miliona wsparcia od polskiego rządu

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury, który został stworzony, by pomóc polskim artystom przeżyć kryzys w branży, związany z pandemią koronawirusa. Resort przeznaczył na ten cel 400 milionów złotych.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Lista wywołała ogromny skandal, ponieważ wśród beneficjentów Funduszu znalazło się wiele znanych nazwisk. Wśród nich dostrzeżono m.in. Sławomira Świerzyńskiego, lidera zespołu Bayer Full, który od lat jest jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki disco polo. Ministerstwo przyznało mu 150 tysięcy złotych wsparcia, natomiast jego zona, która zajmuje się organizacją koncertów, dostała od państwa 400 tysięcy złotych.

Łącznie konto rodziny Świerzyńskich ma zasilić kosmiczna kwota 550 tysięcy złotych, choć zespół od lat utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych i przez lata swojej kariery zarobił ogromne sumy. Muzyk jest jednak przekonany o tym, że te pieniądze mu się należą, bo jego muzyka może pomóc chorym tak samo, jak praca lekarza.

- Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. My ten klimat muzyczny i artystyczny zapewniamy tym ludziom. To, że ktoś dostał 500 tysięcy, 700 tysięcy, 2 miliony - jak chłopacy, Golce - to nie ma nic wspólnego. No po prostu takie są realia. Oni mają tak potężne koszty, ja mam takie koszty - przyznał Świerzyński na antenie Polsat News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Sławomir Świerzyński uważa, że zasłużył na finansowe wsparcie

Szokujące słowa muzyka wzbudziły ogromne oburzenie tym bardziej, że sam piosenkarz nie należy do najbardziej potrzebujących mieszkańców kraju. Na jaw wyszły luksusy, w jakich na co dzień żyje discopolowiec i jego rodzina, trudno uwierzyć w to, że kryzys związany z pandemią koronawirusa dotknął go tak bardzo, że pieniądze należą mu się tak samo, albo i bardziej, niż m.in. pracownikom służby zdrowia.

Sławomir Świerzyński w przerwach od koncertowania, prowadzi 12-hektarowe gospodarstwo w Woli Łąckiej na Mazowszu, na którego terenie znajduje się m.in. prywatna stadnina koni. Muzyk wypożycza zwierzęta za pieniądze na imprezy okolicznościowe, w tym celu stworzył również kolekcję eleganckich wozów i dorożek.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana pojawił się komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość dla wszystkich Polaków

2. Żona znalazła dowód zdrady męża w jego telefonie. Odpisała jego kochance w mistrzowski sposób

3. Właśnie ujawniono, ile zarabiał miesięcznie Gulbinowicz. "Gdyby wierni dowiedzieli się, doznaliby wstrząsu i niesmaku"

Tuż obok posiadłości gwiazdora mieszkają również jego dzieci wraz ze swoimi rodzinami. Zespół Bayer Full to rodzinny biznes, tak samo, jak utrzymanie gospodarstwa czy organizacja koncertów. Kilkanaście lat temu grupa zyskała duży rozgłos w Chinach, a współpraca z tamtejszym rynkiem muzycznym miała się Świerzyńskiemu bardzo opłacać. Jak podał portal pudelek.pl, według spekulacji majątek discopolowca u szczytu kariery był liczony w milionach złotych, nikt jednak nie wie, ile dokładnie Bayer Full zarobił w Azji.

Świerzyński znany był z używania helikoptera jako prywatnego środka transportu, jest też właścicielem luksusowego jachtu, który sprowadził ze Stanów Zjednoczonych. Ta przyjemność miała kosztować go 100 tysięcy złotych. Jacht ma aż trzy pokłady, kabinę wyposażoną w łazienki, prysznice, kuchnie i dwie sypialnie.

- Jakbym pani powiedział, ile mój jacht pali na godzinę, to by pani nie uwierzyła. Ale nie powiem, bo cyfra jest porażająca, nie chcę nikogo drażnić - chwalił się przed kilkoma laty w rozmowie z portalem nto.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
  7. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Pudelek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News