black friday
Materiały Partnera
- 12 Listopada 2020

Black Friday 2020 – jak upolować najlepsze okazje?

Zaplanowanie zakupów w sytuacji, gdy w Internecie roi się od fantastycznych ofert, może być nieco skomplikowane. Dużo łatwiej wydać środki jednym kliknięciem, bez konieczności oczekiwania przy kasie i płatności gotówką. Zakupy online same w sobie nie są trudnym zadaniem, istnieje też kilka sprawdzonych strategii, które pomogą wyszukać najlepsze propozycje podczas Black Friday.

Historyczny Black Friday 2020

W obliczu zamknięcia sklepów stacjonarnych, Black Friday 2020 przejdzie zapewne do historii. Przeciętnie rabaty wynoszą 55%, a sprzedaż wzrasta o 650% w porównaniu z normalnym piątkiem, a w tym roku sklepy internetowe spodziewają się jeszcze większych utargów.

Tegoroczny Czarny Piątek wypada 27 listopada, na kilka zaledwie tygodni przed Bożym Narodzeniem, jest to idealny czas na zakup prezentów świątecznych i mikołajkowych. Black Friday to tradycja wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych i nawet tam jest stosunkowo nowa: rozpoczęła się pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. W Europie jeszcze dziesięć lat temu mało kto w ogóle wiedział o Black Friday, ale wraz z pojawieniem się międzynarodowych firm takich jak Amazon, tradycja rozprzestrzeniła się na cały świat.

Największym ryzykiem podczas Black Friday jest ogromna liczba produktów dostępnych w promocyjnych cenach – poszukujesz konkretnej rzeczy, ale przy okazji zauważysz i kupisz kilka innych – a w efekcie rachunek końcowy przekracza dostępny budżet. Warto zatem rozważyć zrobienie dobrze zorganizowanej listy potrzebnych produktów. Największe rabaty podczas Black Friday dotyczą głównie produkty technologiczne, od komputerów i urządzeń kuchennych po konsole do gier wideo, a także akcesoria kosmetyczne i odzieżowe.

Black Friday - bezpieczne i udane zakupy

Zastanów się, w których sklepach chciałbyś zrobić zakupy i zarejestruj się wcześniej. W wielu przypadkach sklepy online przyznają kupującym rabaty przy pierwszym zamówieniu. Dostaniesz też powiadamiania o wyprzedaży. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie cen najbardziej interesujących przedmiotów i porównanie oferty, gdy nadejdą promocje Black Friday. Niestety czasem sprzedający specjalnie zawyżają cenę danego produktu na krótki czas przez Czarnym Piątkiem, by następnie sztucznie ją obniżyć.

Czasem zdarza się, że cena danego przedmiotu zwiększa się, jeśli dana osoba przegląda kilka razy witrynę produktu. Najczęściej dzieje się tak w przypadku biletów lotniczych. Rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z VPN. Usługa zapewnia również dodatkową warstwę bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne podczas podawania numeru karty kredytowej.

W rzeczywistości niektóre oferty nie znikają z dnia na dzień i pozostają dostępne do Cyber Monday. Jeśli dany zakup nie jest niezbędny, czasem warto poczekać i na spokojnie przemyśleć zakup przez weekend. W przypadku zakupów przez Internet masz zazwyczaj 14 dni na zwrot produktu bez podania przyczyny, choć większość sklepów od początku pandemii koronawirusa stosuje wydłużony czas zwrotu.

Zwłaszcza w przypadku wyjątkowo kuszących ofert, koniecznie zapoznaj się z warunkami zakupu i gwarancjami produktów. Warunki te powinny być takie same jak przez resztę roku. Zarówno jakość, jak i gwarancja produktu muszą być nienaganne. W przypadku specjalnych warunków z uwagi na specjalną promocję sprzedawca musi o nich poinformować w klarowny sposób. Zgodnie z wytycznymi organizacji konsumenckich pierwotna cena towaru powinna być podana razem z rabatem.

Black Friday

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News