Rodzina królewska
POOL / SplashNews.com/East News
Monika Majko - 17 Lutego 2021

Książę Filip trafił do szpitala

Pałac Buckingham przekazał dzisiaj po południu bardzo niepokojące informacje o brytyjskiej rodzinie królewskiej. 99-letni książę Filip trafił do szpitala. Redakcja CNN podkreśliła, że jego hospitalizacja nie jest związana z zakażeniem COVID-19.

10 czerwca mąż królowej Elżbiety II będzie obchodził swoje setne urodziny. Dzisiaj światowe media obiegły jednak bardzo niepokojące informację o wiekowym członku rodziny królewskiej. Książę Filip trafił do szpitala, ponieważ jak przekazano w oświadczeniu „źle się poczuł”.

Rodzina królewska martwi się o seniora rodu

Jak poinformowali przedstawiciele Pałacu Buckingham, książę Filip trafił do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorek wieczorem. Monarcha miał zostać hospitalizowany „za radą lekarza Jego Królewskiej Mości” z powodu złego samopoczucia.

- Przyjęcie księcia do szpitala jest działaniem zapobiegawczym. Źle się poczuł - przekazano w oficjalnym oświadczeniu.

Jak podkreślono w komunikacie, 99-letni książę Filip ma zostać w placówce przez najbliższe kilka dni, by mógł wypocząć. Monarcha będzie znajdował się pod stałą obserwacją lekarską. Brytyjczycy niepokoją się jednak o stan zdrowia księcia, który w tym roku będzie obchodził setne urodziny.

Warszawa: pociąg WKD zderzył się z samochodem. W szpitalu matka i troje dzieciWarszawa: pociąg WKD zderzył się z samochodem. W szpitalu matka i troje dzieciCzytaj dalej

Redakcja CNN przekazała z kolei, że z informacji przekazanych jej przez źródło z Pałacu Buckingham wynika, że mąż królowej Elżbiety II przyjechał do szpitala samochodem i sam wszedł do placówki. Dziennikarze podkreślili również, że jego nagła hospitalizacja nie ma związku z zakażeniem COVID-19.

Książę Filip jest najdłużej żyjącym małżonkiem władcy w historii imperium brytyjskiego oraz najstarszym współmałżonkiem kiedykolwiek panującego monarchy brytyjskiego. Senior królewskiego rodu przyszedł na świat 10 czerwca 1921 roku w Grecji jako członek greckiej i duńskiej rodziny królewskiej.

Filip poślubił Elżbietę II 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim, a ceremonię transmitowano przez radio BBC. Królewska para doczekała się czwórki dzieci: Karola (który jest obecnie pierwszy w kolejce do tronu), Anny, Andrzeja i Edwarda.

Z powodu swojego sędziwego wieku w 2017 roku książę Filip zrezygnował z pełnienia funkcji publicznych. Jego ostatnim obowiązkiem był udział w paradzie żołnierzy marynarki wojennej. W 2019 roku książę Filip również trafił zapobiegawczo do szpitala.

Niedawno Pałac Buckingham poinformował także, że zarówno królowa Elżbieta II, jak i jej mąż zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Według medialnych doniesień czas lockdownu królewska para ma spędzać głównie w zamku w Windsor.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News/Dziennik/WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News