Alicja Majewska niska emerytura
Fot. East News TRICOLORS
Mateusz Sidorek - 17 Lutego 2021

Wiadomo, jaką emeryturę dostaje Alicja Majewska. Ledwo ponad tysiąc złotych

Niedawno Alicja Majewska publicznie przyznała, jakiej wysokości emerytura jej przysługuje. Okazuje się, że artystka co miesiąc otrzymuje z ZUS bardzo niskie świadczenia. Fani mogą się zdziwić, jakie wsparcie dostaje legendarna piosenkarka i jurorka programu „The Voice Senior”. Niewiele w tej kwestii zmieni nawet rekordowa w tym roku waloryzacja.

Chociaż Alicja Majewska w tym roku kończy już 73 lata, piosenkarka jeszcze do niedawna była aktywna na scenie. Tak prawdopodobnie byłoby nadal, gdyby nie pandemia koronawirusa i ograniczenia, które dotykają między innymi artystów. Gwiazda polskiej estrady jest też jurorką programu „The Voice Senior”.

Alicja Majewska w związku z ograniczeniami imprez musiała zrezygnować z wielu swoich planów. Chociaż artystka nie może liczyć na honoraria płynące z występów, to pobiera świadczenia emerytalne. Piosenkarka przyznała publicznie, ile co miesiąc otrzymuje z ZUS.

Alicja Majewska dostaje bardzo niską emeryturę

Polacy od dawna spekulują na temat tego, jak wysokie świadczenia emerytalne otrzymują artyści i osoby pojawiające się w telewizji, jednak Alicja Majewska udowodniła, że sytuacja ta wcale nie prezentuje się tak dobrze.

Piosenkarka publicznie przyznała, że co miesiąc otrzymuje z ZUS niewiele ponad tysiąc złotych. Tego wysokości świadczenia nie wystarczają na życie na godnym poziomie, o czym niestety przekonuje się na własnej skórze wielu Polaków.

Tadeusz Rydzyk odpowie przed sądem. Chodzi o nieudostępnienie informacji publicznejTadeusz Rydzyk odpowie przed sądem. Chodzi o nieudostępnienie informacji publicznejCzytaj dalej

Warto przypomnieć, że emeryci czekają na specjalną rekordową waloryzację świadczeń. Podwyżki emerytur w 2021 roku mają być wyższe i będą dotyczyły zarówno seniorów, którzy otrzymują najniższą pomoc, jak i tych, którzy cieszą się gigantycznymi świadczeniami.

Alicja Majewska skorzysta na waloryzacji, ale to wiele nie zmieni

Tak jak inni emeryci, Alicja Majewska skorzysta na waloryzacji, która ma wynieść 4,21 procent. To oznacza, że piosenkarka będzie otrzymywała świadczenia wyższe o jakieś 50 złotych. W skali rocznej daje to pulę 600 złotych.

Trzeba przyznać, że wysokość świadczeń emerytalnych nadal nie imponuje, ale lepsze to niż nic. Niestety mnóstwo emerytów, którzy otrzymują najniższe emerytury, prawdopodobnie nie odczują waloryzacji aż tak bardzo.

Sama Alicja Majewską przyznała jednak, że stara się nie narzekać i radzi sobie, choć obecne czasy, gdy niemożliwe są występy przed publicznością, z pewnością nie sprzyjają artystom. W mediach pojawia się mnóstwo doniesień o aktorach i piosenkarzach, którzy szukają pracy w innych sektorach, zatrudniając się między innymi w sklepach, by mieć pieniądze na życie.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kulisach występu Izy Krzan w „Pytaniu na śniadanie”. Nie wiadomo, czy modelka zostanie w śniadaniówce na dłużej. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News