Poznańska policja szuka sprawcy
Facebook.com natalia.lec (nagranie z monitoringu)
Monika Majko - 13 Lutego 2021

Poznań: Policja poszukuje kierowcy, który mocno potrącił dziecko

Wstrząsające nagranie z Poznania trafiło do sieci. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały wypadek z udziałem dziecka. Kierowca, który potrącił chłopca, uciekł z miejsca zdarzenia, a policjanci zaapelowali o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w środę 10 lutego 2021 roku przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu. Samochód osobowy z impetem uderzył w dziecko, które wbiegło na jezdnię. Chłopiec odbił się od auta i wylądował kilka metrów dalej. Nagranie wypadku mrozi krew w żyłach.

Poznań - policja szuka kierowcy, który potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia

W minioną środę na poznańskich ulicach doszło do wstrząsającego wypadku z udziałem dziecka. Chłopiec wbiegł na jezdnię ulicy Piątkowskiej o godzinie 9:49, a nadjeżdżający samochód osobowy nie zdołał przed nim wyhamować.

Po upadku chłopiec wstał i o własnych siłach opuścił jezdnię. W jego kierunku natychmiast pospieszyli z pomocą świadkowie wypadku. Kierowca samochodu zdołał opanować auto, jednak po jego zatrzymaniu nie wysiadł, by udzielić dziecku pomocy, lecz oddalił się z miejsca zdarzenia.

Jak wynika z komentarzy na portalu gloswielkopolski.pl, dziecko nie odniosło poważnych obrażeń. Chłopiec trafił do szpitala, jednak już dzisiaj ma opuścić placówkę. Do sieci trafiło nagranie z kamer monitoringu miejskiego, które zarejestrowały zdarzenie. Film z wypadku mrozi krew w żyłach.

Nie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latNie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latCzytaj dalej

Policja prowadzi poszukiwania kierowcy, który potrącił chłopca i nie udzielił mu pomocy. Funkcjonariusze zaapelowali także o pomoc do każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu i mógłby pomóc w ustaleniu jego tożsamości kierowcy. Informacje na temat zdarzenia można zgłaszać do komendy miejskiej policji w Poznaniu na numer 47 77 156 92.

W związku z panującymi w kraju trudnymi warunkami pogodowymi policjanci już wielokrotnie apelowali o rozwagę na drodze i szczególną ostrożność, zarówno do kierowców, jak i pieszych. Na oficjalnej stronie internetowej policji pojawił się niedawno komunikat w tej sprawie.

- Opady śniegu, deszczu, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących. Przy tym słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i ciągle jeszcze krótki dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego korzystanie z drogi, a szczególnie, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników - tłumaczą funkcjonariusze.

Jak instruują policjanci, kierowcy powinni bezwzględnie dostosować prędkość jazdy do aktualnie panujących na drodze warunków. Jednocześnie służby podkreślają, że prędkość dopuszczalna na danym odcinku jezdni nie zawsze jest prędkością bezpieczną.

Zimą szczególną ostrożność powinni zachować również piesi. Policjanci apelują, by nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, ponieważ w obecnych warunkach droga hamowania pojazdu jest znacznie wydłużona m.in. przez oblodzenie na powierzchni jezdni.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News