Media bez wyboru
materiały redakcyjne
Monika Majko - 10 Lutego 2021

Pijany potrącił na przejściu dwójkę dzieci. Policja ruszyła w pościg. Padły strzały

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego są wstrząśnięci tym, co wydarzyło się wczoraj w jednej z okolicznych miejscowości. Pijany kierowca potrącił dzieci na przejściu dla pieszych, a następnie zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Wkrótce padły strzały.

Wypadek z udziałem dzieci zdarzył się na oczach policjantów, którzy patrolowali okolicę. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i ruszyli w pościg za pijanym mężczyzną, a po chwili wyciągnęli broń.

Dzieci zostały potrącone na przejściu dla pieszych

O sprawie poinformował serwis slawno.naszemiasto.pl. Według lokalnych mediów we wtorek 9 lutego br. w Sławnie w województwie zachodniopomorskim doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat.

Kierowca samochodu marki renault nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i uderzył w dwójkę chłopców, a następnie próbował uciec z miejsca wypadku. Wszystko wydarzyło się jednak na oczach patrolu policji, który natychmiast ruszył do akcji.

Jeden z policjantów udzielił pomocy poszkodowanym chłopcom, a drugi rzucił się w pościg za uciekającym kierowcą. Sprawca wypadku nie reagował na wezwania do zatrzymania auta. Pojazd stanął dopiero wtedy, gry policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych.

Nie działa telewizja, radio nie nadaje, stanęły serwisy internetowe. Protest mediów. Chodzi o nowy podatekNie działa telewizja, radio nie nadaje, stanęły serwisy internetowe. Protest mediów. Chodzi o nowy podatekCzytaj dalej

- Kierowca, który ich potrącił Renaultem Laguną, próbował uciec z miejsca zdarzenia. Wywiązał się za nim pościg ulicami Sławna i mężczyzna został zatrzymany na ulicy Chełmońskiego. W trakcie całego zajścia funkcjonariusze byli zmuszeni użyć służbowej broni palnej - przekazała asp. Kinga Warczak, rzeczniczka prasowa powiatowego komendanta policji w Sławnie w rozmowie z portalem slawno.naszemiasto.pl.

Świadkowie zdarzenia relacjonowali w rozmowie z lokalnym serwisem, że policjanci strzelali z radiowozu na ulicy Okrzei. Według doniesień mieszkańców, padły co najmniej dwa strzały z broni palnej. Wkrótce kierowca zatrzymał samochód, po czym zaczął uciekać pieszo.

Jak przekazali dziennikarze portalu rmf24.pl, policjanci zatrzymali mężczyznę dopiero wtedy, gdy jeden z funkcjonariuszy postrzelił uciekiniera w kolano. Zatrzymany kierowca to 40-letni mieszkaniec Sławna.

Mężczyzna w chwili wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu, badania wykazały w jego organizmie 1,1 promila. Kierowca spędził noc w policyjnej izbie. Na szczęście poszkodowani chłopcy nie odnieśli poważnych obrażeń.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa powiatowego komendanta policji w Sławnie, dalsze czynności w tej sprawie mają być wykonywane dzisiaj.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News