kadr z wideo kradzieży szyn kolejowych
TikTok/ contentdropped/ kadr z wideo
Artur Łokietek - 8 Marca 2021

Z nudów przeglądał mapy Google. Nagle zobaczył, jak Polacy kradną tory kolejowe

Jeden z internautów nie mógł nadziwić się temu, co zobaczył na Mapach Google w Polsce. Funkcjonalne narzędzie sprawdza się nie tylko jako mapa czy planer podróży, gdyż równie dobrze może spełniać funkcje... rozrywkowe. Wystarczy tylko spojrzeć na jedno z ostatnich odkryć w Polsce.

Mapy Google to niezwykle przydatne narzędzie internetowe, które nieustannie od wielu lat rozwijane jest przez giganta nowoczesnych technologii. Co i rusz prezentowane są nam nowe funkcje, pozwalające jeszcze dokładniej podróżować po świecie bez potrzeby wychodzenia z domu.

Oczywiście w trakcie globalnej pandemii koronawirusa internetowe mapy okazują się jeszcze bardziej użytkowe. Gdy nie możemy wyjść z domu, wiele osób decyduje się chociażby na wirtualne podglądanie tego, jak wygląda świat. Należy też wspomnieć o różnych funkcjach pomocnych w kontrolowaniu i monitorowaniu pandemii.

Niektórzy decydując się na zwiedzanie różnych krajów korzystając z Map Google może nie do końca zdawać sobie sprawę z tego, na co da się tam trafić. Narzędzie to nie tylko mapa sama w sobie, ale też dokładne zdjęcia z niemal każdego miejsca na ziemi, które możemy oglądać z perspektywy zwykłego przechodnia.

Jeden z użytkowników TikToka nagrał przedziwne znalezisko, na jakie natrafił w... Polsce. Zwiedział miejscowość Krosno na podkarpaciu, gdy jego oczom ukazał się widok całej rodziny kradnącej tory kolejowe.

Duchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciDuchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciCzytaj dalej

Mapy Google z dziwnymi znaleziskami

Internauta nagrał filmik, który wrzucił na TikToka (link do wideo pod tekstem). Wideo szybko stało się hitem internetu, do tej pory obejrzało je przeszło 200 tys. osób. Zdaniem autora, Mapy Google uwieczniły kradzież szyn kolejowych.

Co najciekawsze – całe wydarzenie ma miejsce w biały dzień, tuż przy torach kolejowych. Widzimy taczkę z którą mocuje się cała rodzina – dzieci i dorośli. Na niej wyraźnie da się zauważyć coś na kształt szyny kolejowej.

- Myślałem, że widziałem już wszystko – twierdzi internauta. Niektórzy zwracają jednak mu uwagę, że na taczce nie znajdziemy wcale szyny, a ceownik. Niemniej, jest to dość zaskakujące znalezisko i z pewnością niejedyne pokazujące niespotykane wydarzenia.

Podobnych znalezisk na Google Earth jest znacznie więcej. Internauci masowo znajdują wraki samolotów czy statków, a także wyjątkowe rzeczy powstałe w wyniku działalności człowieka, jak choćby jezioro w kształcie serca, dziwne kształty na polach czy 60-metrową figurę królika w górach we Włoszech.

Swego czasu głośno się zrobiło o rozwiązaniu ponad 20-letniej zagadki kryminalnej. 40-letni William Moldt z Florydy był uznany za zaginionego przez wiele lat, póki jeden z internautów nie znalazł kształtu jego samochodu w jednym z okolicznych zbiorników wodnych. Wspomniane wideo z kradzieży torów kolejowych możecie zobaczyć pod tym adresem.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl, thesun.co.uk, embedgooglemaps.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News