Michał Szpak
TRICOLORS/East News
Artur Łokietek - 8 Marca 2021

Prawda o wykształceniu Michała Szpaka wyszła na jaw. Nie ukończył żadnych studiów

Kariera Michała Szpaka wystrzeliła, gdy 10 lat temu zaistniał w programie „X Factor”. Wkrótce artystę doceniła nie tylko polska publika, ale też światowa. Co ciekawe, swego czasu podjął on decyzję o pójściu na dość zaskakujący kierunek studiów.

To już 10 lat od momentu, gdy Michał Szpak zaistniał w naszym kraju. Mimo wielu przeciwności losu, z którymi musiał się zmagać przez całe życie, wokalista jest już powszechnie znanym artystą nie tylko w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej.

Jego początki były jednak trudne. Wiele osób, gdy ujrzało go po raz pierwszy w „X Factor”, nie zdawało sobie sprawy, że jego interpretacja utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” okaże się przejść do historii. Dość powiedzieć, że nawet jury nie oczekiwało takiego głosu.

Wszystko przez pozory, którymi Szpak sam się otacza. Jego wygląd jest dosyć ekstrawagancki – długie, ciemne włosy, kolorowe i niejednoznaczne stroje, a także buty na obcasie czy wiecznie pomalowane paznokcie. Widok, który należy u nas do rzadkości. Dlatego nie warto oceniać książki po okładce.

Od razu, gdy zaczął śpiewać, jury programu TVN-u i widzowie w telewizji nie mogli uwierzyć w wyjątkowy głos polskiego artysty. Do tej pory ta interpretacja utworu „Dziwny jest ten świat” została w serwisie YouTube odtworzona przeszło 10 milionów razy. Imponujące, a był to dopiero początek jego kariery.

Duchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciDuchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciCzytaj dalej

Jakie wykształcenie ma Michał Szpak?

Zanim jednak pojawił się w programie i dał o sobie znać jako o wyjątkowej postaci i muzyku, uczył się w liceum Zespołu Szkół w Jaśle na Podkarpaciu. Niestety, rówieśnikom nie podobał się jego specyficzny styl i został zmuszony zmienić szkołę. Padło na LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.

W kolejnych latach aspirował na studia związane z tym, co tak kocha, czyli muzyką. Złożył podanie o dostanie się na Wydział Piosenkarski Państwowego Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Niestety, władze uczelni zmuszone były mu odmówić. Wszystko przez jego „imidż”.

Sposób śpiewania, a także wyjątkowy styl ubierania okazał się dla egzaminatorów „nie do przyjęcia”. Wtedy też wszelkie marzenia o kierunkowym wykształceniu legły w gruzach. Szpak nie poddawał się, bo znalazł kolejny, tym razem zaskakujący, kierunek.

Muzyk rozpoczął studia psychologiczne na warszawskim Uniwersytecie SWPS, których ostatecznie nie ukończył. W trakcie nauki zdał sobie sprawę, że aby zostać wziętym i docenionym muzykiem, musi poświęcić się swojej karierze. Padła decyzja o przerwaniu nauki.

- Ja świadomie dążę do tego, żeby być lepszym człowiekiem, żeby móc pomóc większej ilości osobom, żebym mógł być bardziej empatyczny – wyjaśniał swego czasu popularny wokalista.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News