sanepid istnieje ryzyko
Pixabay.com Pexels
Mateusz Sidorek - 24 Marca 2021

Ważny apel sanepidu do wiernych. Istnieje ryzyko wielu nieopanowanych zakażeń

Sanepid w Garwolinie wystosował specjalny apel do wiernych, którzy niedawno mogli znaleźć się w sytuacji ryzyka zarażenia się koronawirusem. Wierni, którzy uczestniczyli w rekolekcjach w poniedziałek 15 marca, mogli zarazić się od księdza. U duchownego stwierdzono obecność SARS-CoV-2. Służby proszą o monitorowanie samopoczucia.

Garwoliński sanepid rozpoczął dochodzenie po tym, jak u jednego z miejscowych księży wykryto koronawirusa. Duchowny niedawno prowadził rekolekcje i mógł zarazić zgromadzonych wiernych. Służby wydały specjalny apel i przekazały dane kontaktowe wszystkim zainteresowanym.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalne media, sanepid potwierdził, że ksiądz z Kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie w czwartek 18 marca zachorował na COVID-19. Duchowny otrzymał pozytywny wynik testu. Pracownicy stacji dowiedzieli się też, że niedawno odprawiał mszę.

Sanepid w Garwolinie szuka osób, które uczestniczyły w rekolekcjach

Działacze sanepidu wszczęli już dochodzenie epidemiologiczne. Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie apeluje do osób, które uczestniczyły we mszy w poniedziałek 15 marca 2021 roku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15:30.

Pracownicy zwracają się do wszystkich, by uważnie obserwowali swoje samopoczucie i w razie zauważenia u siebie lub bliskich objawów zarażenia się SARS-CoV-2 natychmiast skontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Od soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMOd soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMCzytaj dalej

W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego w dniu 18.03.2021 r. zachorowania na COVID-19 u księdza z Kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie prosi osoby uczestniczące we Mszy Św. w dniu 15.03.2021 r. godz. 15.30 – czytamy w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie.

Komunikat sanepidu w Gnieźnie

Także w Gnieźnie niedawno sanepid wydał komunikat do osób, które zgromadziły się w kościele w Sławnie na czas nabożeństw na początku marca. Na msze przychodziła osoba, która zachorowała na COVID-19.

Służby sanitarne zaapelowały do osób, które były na nabożeństwach w dniach 6-11 marca, o obserwowanie stanu zdrowia i w razie zauważenia niepokojących objawów skontaktowania się z lekarzem pierwszego kontaktu.

W lokalnych mediach zasugerowano, że w kościele rzekomo łamano obostrzenia sanitarne. Doniesienia te jednak nie zostały potwierdzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sławnie.

Warto przypomnieć, że na czas Wielkiego Tygodnia hierarchowie Kościoła wydają specjalne wskazania dotyczące obchodów najbliższych świąt. Niedawno zalecenia opublikował abp Jędraszewski, który zasugerował przeprowadzanie większej liczby nabożeństw. Tymczasem w Polsce drastycznie wzrasta liczba zarażonych osób. Dzisiaj potwierdzono niemal 30 tysięcy nowych przypadków.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: eGarwoli.pl; Wirtualny Garwolin

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News