Andrzej Piaseczny stan zdrowia
Instagram.com andrzejpiaseczny_official
Klaudia Bochenek - 24 Marca 2021

Lekarz ujawnił, w jakim stanie jest Andrzej Piaseczny. „Robimy wszystko, co w naszej mocy”

Andrzej Piaseczny 6 dni temu pokazał przejmujące nagranie ze szpitala. Był podłączony do aparatury mającej zaopatrywać go w tlen. W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiły się podziękowania za okazane wsparcie. Teraz głos zabrał lekarz, pod którego okiem znajduje się muzyk. Uspokoił, że z artystą może być jeszcze dobrze.

Stan zdrowia Andrzeja Piasecznego pogorszył się na tyle, że przed niecałym tygodniem trafił do szpitala. Fani od momentu otrzymania przykrych wieści wysyłają ogrom wsparcia do artysty. Tym bardziej są zainteresowani, czy z muzykiem jest już lepiej. Lekarz rozwiewa wątpliwości.

Andrzej Piaseczny nadal przebywa w szpitalu

50-letni muzyk przyznał, że do zakażenia doszło pomimo zachowywanej ostrożności. Zaraził się od jednego z członków rodziny, który chorobę przechodził bezobjawowo - niestety, również pozostali bliscy zostali zdiagnozowani pozytywnie. Andrzej Piaseczny w porównaniu z pozostałymi najgorzej przechodzi koronawirusa.

Od razu postanowił się odizolować od innych i zażyć zalecane leki. Odczuł chwilową poprawę, jednak po 9 dniach chorowania nastąpiło załamanie. Nie mógł swobodnie oddychać i jak sam przyznaje, ataki kaszlu doprowadzały do utraty przytomności. Choć bał się szpitala, konieczne było zajęcie łóżka w placówce. Na nagraniu ze szpitala widzimy go już w specjalistycznej aparaturze.

Fani oczywiście drżeli o jego zdrowie, ale na wieść o odłączeniu muzyka od maszyny wspomagającej oddychanie, mocno się ucieszyli. Teraz Andrzej Piaseczny również przyjmuje tlen jak wszyscy lżej chorzy, ale już bez skomplikowanej aparatury. Lekarz opiekujący się muzykiem postanowił zabrać głos i pocieszyć wszystkich, których zaniepokoiła wiadomość o hospitalizacji artysty.

Od soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMOd soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMCzytaj dalej

- Myślę, że wszystko będzie dobrze z Andrzejem Piasecznym. Robimy wszystko, co w naszej mocy, podobnie jak z innymi pacjentami, by jak najszybciej mogli wrócić do swoich domów - powiedział lekarz Marek Posobkiewicz w rozmowie z Wirtualną Polską.

- Andrzej Piaseczny jest leczony między innymi tlenoterapią wysokoprzepływową. W szczegóły leczenia pacjenta nie będę się wdawał, ale jeśli chodzi o standardowe leczenie zakażenia koronawirusem w sytuacji, kiedy dochodzi do zapalenia płuc, stosujemy antybiotyk, steryd, heparyna drobnocząsteczkowa i leki przeciwwirusowe oraz duże dawki tlenu, żeby zabezpieczyć dobrze utlenowanie krwi - wyjaśnia Marek Posobkiewicz.

Niestety, jakby Andrzej Piaseczny miał dość kłopotów, to na dodatek został rzucony w ogień oskarżeń. Celebrytka Viola Kołakowska zarzucała mu, że to żenada i propaganda oraz że nie powinien nagrywać filmów w szpitalu, skoro jest ciężko chory. Lekarz również ustosunkował się do tych doniesień.

- Jeśli chodzi o takie komentarze sugerujące, że on udaje chorobę, to mogę powiedzieć tylko tyle - doczekaliśmy się szczepionki na koronawirusa, ale na głupotę jeszcze nie - skwitował.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News