dziennikarz ciężki stan
By Olaf Kosinsky CC BY-SA 3.0 DE https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2018-07-04_Mateusz_Morawiecki-0603.jpg
Mateusz Sidorek - 24 Marca 2021

Mateusz Morawiecki otrzymał przykrą wiadomość. Prosi o modlitwę za dziennikarza

Związany z prawicą dziennikarz Piotr Semka został przetransportowany do szpitala po tym, jak jego stan nagle się pogorszył. Redaktor zachorował na COVID-19 i musiał zostać podłączony do respiratora. W mediach społecznościowych pojawiły się prośby o modlitwę w intencji jego szybkiego powrotu do zdrowia. Na przykre wieści zareagował nawet sam premier Mateusz Morawiecki.

Niepokojące informacje dotyczące zdrowia dziennikarza jako jeden z pierwszych przekazał związany z TVP Info Jacek Łęski. Znajomy Piotra Semki poinformował w mediach społecznościowych, że ten zachorował na COVID-19 i został przetransportowany do szpitala, gdzie podłączono go do respiratora.

Wpis o prawicowym dziennikarzu zniknął z mediów społecznościowych, ale wkrótce zaczęły się pojawiać kolejne wiadomości – między innymi napisane przez autorkę z „Niezależnej”. W komunikatach powtarzają się prośby o modlitwę za powrót do zdrowia Piotra Semki, co wskazuje na to, że sytuacja może być bardzo poważna.

Prawicowy dziennikarz w szpitalu

Piotr Semka to dziennikarz mocno kojarzony z prawicowymi mediami. Redaktor współpracował między inny z „Gazetą Polską”, „Uważam Rze” oraz „W sieci”. Wraz z Jackiem Kurskim napisali książkę „Lewy czerwcowy”.

Według ustaleń dziennikarzy Piotr Semka musiał zostać przetransportowany do szpitala już kilka dni po zachorowaniu na COVID-19. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami zdobytymi przez dziennikarzy portalu Onet.pl jego stan jest obecnie ciężki.

Od soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMOd soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMCzytaj dalej

Wiadomość o chorobie Piotra Semki wywołała duże poruszenie wśród prawicy. O modlitwę za dziennikarza poprosił szereg działaczy, wśród których znalazł się nawet premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu opublikował na swoim Facebooku specjalny komunikat.

Koronawirus daje nam każdego dnia dowody, że jest bardzo groźny i nikt z nas nie powinien go lekceważyć. Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam – napisał premier.

Prawica apeluje o wpieranie dziennikarza i jego rodzicy

Wśród działaczy, którzy poprosili o wspieranie dziennikarza Piotra Semki oraz jego rodziny znalazł się między innymi były zastępca redaktora naczelnego stacji radiowej Polskie Radio 24, Robert Tekiela.

Informację o ciężkiej chorobie Piotra Semki opublikował także prezes Marszu Niepodległości, prezes Roty Niepodległości, redaktor naczelny Mediów Narodowych Robert Bąkiewicz, który był często widziany na ulicach Warszawy podczas protestów Strajku Kobiet.

Piotr Semka należy do stałych komentatorów TVP Info. Został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Wolności i Solidarności za „zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej” w 2019 roku. Warto przypomnieć, że po zarażeniu się koronawirusem do szpitala trafił też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Piotr Semka

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Twitter; Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News