sklepy będą zamknięte
Fot. Pexels.com/Anna Shvets (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 24 Marca 2021

Od soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM

Jak ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM, od soboty zamkniętych może zostać wiele sklepów, które nie oferują najpotrzebniejszych towarów. Ograniczenia, które mają zostać wprowadzone w weekend, mogą też dotknąć salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Nowe decyzje w sprawie restrykcji sanitarnych minister zdrowia ogłosi już jutro tj. 25 marca podczas konferencji prasowej.

Wiele wskazuje na to, że już niedługo funkcjonować będą mogły jedynie sklepy z najpotrzebniejszymi towarami. Redakcja RMF FM poinformowała o nowych ograniczeniach, jakie prawdopodobnie już jutro zostaną ogłoszone przez ministra zdrowia w związku z rosnącą liczbą zarażeń koronawirusem. Zmiany mogą dotknąć też branży usługowej.

Obecnie jeszcze funkcjonuje większość sklepów. Już w czwartek 25 marca minister zdrowia podczas konferencji prasowej przekaże informacje o nowych obostrzeniach sanitarnych, które najprawdopodobniej wejdą w życie w ciągu najbliższego weekendu - być może już w sobotę - i będą obowiązywały w okresie Wielkanocy.

Zamknięte sklepy i zawieszone usługi – możliwa odpowiedź rządu na skok zarażeń

Jak wskazuje dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda, możliwe jest zamknięcie sklepów budowlanych oraz RTV AGD. Reporter prognozuje również dodatkowe ograniczenie w handlu, które miałoby polegać na wprowadzeniu nowych limitów, które jeszcze bardziej zmniejszą liczbę klientów przebywających w placówkach w tym samym czasie.

Według nieoficjalnych informacji prawdopodobne jest także zawieszenie działalności usługowej. Reporter Krzysztof Berenda wskazuje, że od soboty 27 marca zamknięte mogą być salony fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Michał Dworczyk właśnie potwierdził rekord zakażeń koronawirusem od początku epidemiiMichał Dworczyk właśnie potwierdził rekord zakażeń koronawirusem od początku epidemiiCzytaj dalej

Udzielając wywiadu Wirtualnej Polsce, minister zdrowia zarekomendował też, by Wielkanoc spędzić w bardzo wąskim gronie rodzinnym i drastycznie ograniczyć mobilność. Wspomniał o 5-osobowym limicie przy stołach (bez wliczania zaszczepionych mieszkańców).

Zamykanie sklepów bardzo prawdopodobne, zakaz przemieszczania – zdecydowanie mniej

Zdaniem dziennikarzy w najbliższy weekend prawdopodobnie dojdzie do zamknięcia wielu sklepów. Jednak eksperci nadal są sceptyczni co do wprowadzenia zakazu przemieszczania się. Reporter Krzysztof Berenda uważa, że takich restrykcji raczej nie będzie.

Już wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz oświadczył, że na Wielkanoc nie przewiduje się wprowadzenia zakazu przemieszczania się. Rząd potwierdził już natomiast, że ograniczenia sanitarne, które zostaną ogłoszone w czwartek 25 marca, wejdą w życie w sobotę 27 marca.

Niedawno w wywiadzie dla Polsat News doradca premiera ds. COVID-19 profesor Andrzej Horban ujawnił, że obecnie już toczą się poważne rozmowy na temat całkowitego lockdownu. Zdaniem specjalisty zbliżenie się w tym tygodniu do 30 tysięcy zakażeń może nie pozostawić wyboru rządowi.

Warto przypomnieć, że dzisiaj tj. 24 marca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 29 978 nowych przypadków SARS-CoV-2. W związku z COVID-19 zmarło 460 osób. Szef resortu Adam Niedzielski zaplanował jeszcze spotkanie z przedstawicielami Kościoła, by porozmawiać o środkach bezpieczeństwa przed nadchodzącymi świętami.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News