Kościół i przedszkole zostały zamknięte
Pixabay.com InfoTimisoara
Monika Majko - 24 Marca 2021

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zamknięto kościół i przedszkole

Jeden z kościołów w diecezji radomskiej został czasowo zamknięty z powodu wykrycia ogniska koronawirusa. Zakażenia COVID-19 potwierdzono również w klasztorze sióstr benedyktynek misjonarek w Borkowicach. Zamknięto przedszkole, które prowadziły zakonnice.

Trzech duchownych z diecezji radomskiej trafiło do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Czasowo zamknięty został kościół w parafii Jasionna koło Białobrzegów oraz przedszkole prowadzone przez zakonnice z Borkowic. COVID-19 potwierdzono u większości sióstr benedyktynek rezydujących w klasztorze w Borkowicach.

Kościół i przedszkole zostały czasowo zamknięte z powodu COVID-19

Jak poinformowała kuria biskupia w Radomiu, kościół w parafii Jasionna koło Białobrzegów będzie nieczynny do 31 marca br., ponieważ potwierdzono zakażenie COVID-19 wśród jednego z kapłanów. To jednak niejedyny przypadek zakażenia koronawirusem wśród duchownych z radomskiej diecezji w ostatnich dniach.

Z COVID-19 walczy w szpitalu również proboszcz parafii św. Kazimierza na os. Zamłynie w Radomiu. Jak podali przedstawiciele kurii, wcześniej duchowny poddał się samoizolacji, dlatego parafialna bazylika nie zostanie zamknięta dla wiernych.

Otwarty pozostaje również kościół w Zakrzewie, gdzie infekcję COVID-19 potwierdzono u wikariusza parafii. Stan duchownego także wymagał hospitalizacji. Duże ognisko koronawirusa potwierdzono również w klasztorze sióstr benedyktynek misjonarek w Borkowicach koło Przysuchy.

Od soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMOd soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMCzytaj dalej

Jak podało Radio Plus, w klasztorze w Borkowicach rezyduje 12 zakonnic, a większość z nich uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Lokalny sanepid zadecydował o czasowym zamknięciu przedszkola prowadzonego przez siostry benedyktynki. Placówka będzie nieczynna do 28 marca.

Wcześniej informowaliśmy o poszukiwaniach sanepidu z Garwolina, które prowadzone są w związku z wykryciem zakażenia COVID-19 u jednego z kapłanów miejscowego kościoła. Ksiądz z Kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego zachorował 18 marca 2021 roku, a wcześniej prowadził rekolekcje.

– W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego w dniu 18.03.2021 r. zachorowania na COVID-19 u księdza z Kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie prosi osoby uczestniczące we Mszy Św. w dniu 15.03.2021 r. godz. 15.30 – przekazano w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie.

Wiernych poszukuje również sanepid z Gniezna. Osoby, które uczęszczały na nabożeństwa w kościele w Sławnie w dniach 6-11 marca, mogły być narażone na zakażenie COVID-19. W mszach uczestniczyła osoba, u której potwierdzono infekcję koronawirusem.

W ostatnich dniach w Polsce dynamiczne wzrasta liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W środę 24 marca 2021 roku Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 29 978 potwierdzonych infekcjach COVID-19 na terenie naszego kraju.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News