Obostrzenia w kościołach
Fot. Unsplash.com/Thays Orrico (zdjęcie ilustracyjne)
Klaudia Bochenek - 24 Marca 2021

Nieoficjalnie: zaostrzenie obostrzeń w kościołach

Obostrzenia w kościołach są bardzo możliwe. Dziennikarze RMF FM dotarli do informacji, że restrykcje zostaną wprowadzone zależnie od stanowiska episkopatu. Polacy muszą być przygotowani na to, że w tym roku nie odbędzie się święcenie pokarmów.

Obostrzenia w kościołach coraz bliżej. Dynamika zakażeń jest zaskakująca, w związku z czym zarówno sklepy, jak i świątynie zostaną objęte nowymi restrykcjami. Decyzje zostaną ogłoszone dziś lub jutro.

Obostrzenia w kościołach mogą przybrać na sile

Rząd prosi o nieorganizowanie święconek, a restrykcje dotyczące nabożeństw mogą już niedługo się zmienić. Decyzja zapadnie i zostanie ogłoszona dziś lub jutro. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, spotka się w tej sprawie z ekspertami i władzami kościelnymi.

Szef resortu zdrowia jeszcze dziś mówił dziennikarzom Wirtualnej Polski, że restrykcje obejmujące kościoły i sklepy są tożsame - jedna osoba na 15 m kw. Jednak są i niepokojące informacje na temat nieprzestrzegania tych przepisów. Konsekwencje są takie, że restrykcje mogą zostać jeszcze bardziej zaostrzone.

- Docierają do mnie sygnały na temat weryfikacji realności tych limitów, w tym sensie, ze prawdopodobnie nie są przestrzegane. Dzisiaj będę rozmawiał z władzami kościelnymi na temat przestrzegania tych obostrzeń - mówił Adam Niedzielski w rozmowie z WP.

Michał Dworczyk właśnie potwierdził rekord zakażeń koronawirusem od początku epidemiiMichał Dworczyk właśnie potwierdził rekord zakażeń koronawirusem od początku epidemiiCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Adam Niedzielski w ostatnich rozmowach z dziennikarzami informował, że w związku z ukorzenioną tradycją Wielkanocy w naszym kraju nie wyobraża sobie zamykania świątyń. Mówił, że najpewniej zostanie utrzymana ta sama zasada co w sklepach, czyli 1 osoba na 15 m kw. Teraz gdy ma rozmawiać z władzami kościelnymi, wszystko może zmienić się z dnia na dzień.

Sam profesor Andrzej Horban podczas jednej z ostatnich rozmów na antenie Polsat News mówił o zamykaniu kościołów. Argumentował to tym, że skoro wszystko ma zostać zamknięte, to kościoły również.

Niestety, w ciągu ostatniego tygodnia informowaliśmy na naszym portalu o zakażeniach w kościołach. Sanepid apelował m.in. do wiernych w Sławnie (jedna z osób uczestniczących w kilku mszach była zakażona) oraz w Sułowie, gdzie u wszystkich duchownych wykryto koronawirusa.

Już jutro, w czwartek, zostaną ogłoszone najnowsze restrykcje związane z dynamicznym przyrostem zakażeń. Jak podają dziennikarze RMF FM, będą obowiązywać już od soboty potrwają - jak informował wcześniej premier - do tygodnia po Wielkanocy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 29 978 nowych przypadkach zakażeń. Najwięcej chorych przybyło na Śląsku (4605) i na Mazowszu (4308). Z powodu COVID-19 zmarło 115 osób, a z powodu chorób współistniejących - 460.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News