Sanepid ostrzega
flickr.com Catholic Church England and Wales CC BY-NC-ND 2.0
Patryk Przybyłowski - 16 Marca 2021

Pilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeń

Sanepid wystosował właśnie pilną wiadomość do wszystkich wiernych, którzy w ciągu tygodnia mieli okazję być na mszy w kościele w Sławnie. Wszystko ze względu na fakt, że na przestrzeni kilku dni w świątyni pojawiła się osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Kościół w Sławnie, w województwie wielkopolskim, może stać się ogniskiem zakażeń koronawirusem. Jak poinformował lokalny sanepid, na przestrzeni 6 następujących po sobie dni na msze przychodziła osoba, u której potwierdzono zarażenie.

Służby sanitarne w Gnieźnie wydały tym samym komunikat do wszystkich osób, które przebywały w tym czasie w kościele. Konkretnie chodzi o nabożeństwa, które odbyły się (odpowiednio dzień i godzina mszy):

  • 6 marca - 18:00
  • 7 marca - 8:00, 9:45, 11:15
  • 8 marca - 17:00
  • 9 marca - 8:00
  • 10 marca - 17:00
  • 11 marca - 8:00

Wedle zaleceń Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie, wszyscy uczestniczy w/w nabożeństw powinni bacznie obserwować swoje zdrowie. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Minister zdrowia zabrał głos ws. zamknięcia kościołów w WielkanocMinister zdrowia zabrał głos ws. zamknięcia kościołów w WielkanocCzytaj dalej

Jak możemy przeczytać w komentarzach użytkowników na portalu gniezno24.com, problem z potencjalnym ogniskiem koronawirusa może być dosyć poważny. Wszystko dlatego, że w kościele miało rzekomo dochodzić do przekroczenia obowiązujących limitów osób.

- A dlaczego w niedzielne we msze jest więcej ludzi w tym kościele? I w kościele w Dębnicy, Żydowie, Pawłowie, Czerniejewie i wielu innych? Dlaczego mimo limitu osób księża nawołują jak najwięcej wiernych? Wiernych raczej durnych tu tylko chodzi o forsę, a jak przy okazji coś złapiesz, covida, to najwyżej umrzesz - to też dobrze. Ksiądz znów zarobi będzie miał na nowe auto - napisała jedna z czytelniczek portalu gniezno24.com.

Ograniczenie liczby osób w kościołach? Niedzielski: decyzja do czwartku

Warto przypomnieć, że cały czas ważą się losy powrotu zaostrzonych obostrzeń na terenie całej Polski. Minister zdrowia przyznał, że na ciągu najbliższych godzin zapadną wiążące decyzje.

Nie powinniśmy jednak spodziewać się zmniejszenia limitu wiernych w kościołach, bądź odgórnego zamknięcia świątyń. Zdaniem szefa resortu zbliżająca się Wielkanoc wymaga od Polek i Polaków również wizyty w miejscach kultu.

- Decyzje podejmiemy w czwartek, ale trudno rozważać, by w naszej tradycji kulturowej te święta odbyły się bez wizyty w kościele. Na pewno będą obowiązywały normy, które już w tej chwili są takie same jak w galeriach handlowych czy innych miejscach - zapowiedział Adam Niedzielski.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: gniezno24.com, Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News